Reggel, amikor fölkelek, rögtön ellenőrzöm az e-mailjeimet, aztán bemegyek dolgozni kezdi ismertetni Bence a napirendjét. A reggeli kávém után megnézem, kaptam-e e-mailt, majd kicsit barangolok a neten, elolvasom az online napilapokat. Az ebédszünetben rendszerint társkereső oldalakat nézegetek, és amikor délután már semmi dolgom, csetelek egy kicsit. Ha hazaérek, azonnal bekapcsolom a gépet, belépek a kedvenc csetszobámba, elindítom a Messengert és az ICQ-t is, biztos, ami biztos. Hajnali egyig-kettőig ülök a gép előtt, és másnap kezdődik az egész előről.
Mit lehet tenni, hogy elkerüld az internetfüggőséget? Először is gondold végig, naponta mennyi időt töltesz el a világhálóra csatlakozva. Ha ez soknak tűnik, és irtózol attól a gondolattól, hogy egy napot netezés nélkül tölts el, akkor jó lesz vigyáznod, nehogy függővé válj!
Az, hogy a munkahelyeden folyamatosan internet előtt vagy, és neten keresed a párod még nem jelent semmi gondot. A baj ott kezdődik, ha többet találkozol a pároddal a hálón, mint egy moziban. Akkor is gyanút foghatsz, ha semmi mást nem csinálsz egész nap, mint szörfölsz a neten, és ha ezt mégsem teheted, feszülté válsz, egészen addig, amíg ismét felcsatlakozhatsz a hálóra.
Netfüggés ellen a legjobb módszer, ha ésszerű korlátok közé szorítod a géphasználatodat. Legyen ez napi néhány óra. Ha megismerkedsz valakivel egy társkereső oldalon, és szimpatikus, akkor próbálj minél hamarabb személyesen is találkozni vele. Hetente iktass be az életedbe egy-egy netböjtöt. Ilyenkor csak az e-mailjeidet nézd meg, de ne csinálj semmi mást az interneten. Még a híreket is a nyomtatott lapban olvasd el! Cserébe tarthatsz heti egy internetnapot, amikor egész nap kedvedre szörfölhetsz, minden időkorlát nélkül.