1884-ig számtalan változatban megfestették már a meztelen női testet, mégis, mikor John Singer Sargent amerikai portréfestő bemutatta Párizsban Madame Pierre Gautreau-ról készített alkotását, a szerelem városának lakói prűd módon még az országból is kikergették a művészt. Pedig Madame X (amely néven a portré által ismertté vált) testét határozottan sok ruha borította mondjuk Manet Olympia festményén szereplő prosti alakjához képest.
Mégis, a női alakból áradó érzékiség és elegancia keveréke, ami jelentős részben mélyen dekoltált fekete, aranyláncpántos ruhájának köszönhetett túl sok volt hirtelen Párizsnak – nem úgy a világnak. Divattervezők tucatjait inspirálta már a fekete ruha és persze a hollywoodi hírességek is szívesen öltik magukra annak mai változatát.
Legutóbb Cate Blanchet viselte a fazont a Velencei Filmfesztiválon, tollakkal díszített kivitelben.
Brie Larsont az Oscar de la Renta varázsolta Madame X-szé a múlt évi Oscar-gálára.
Charlize Theron 2014-es Oscar-gálán viselt Madame X ruháját a Dior-ház tervezői álmodták anyagba.
Taraji P. Henson számára a stílus modern feldolgozását Alexander Wang készítette el a 2015-ös Emmy-díj átadójára.
Lady Gaga 2016-os Golden Globes díját vette át fekete Madame X ruhában, amely valódi Atelier Versace darab volt.
Toni Garrn modell 2016-ban, a cannes-i filmfesztiválon viselte a fazont.
Christina Hendricks ruhájának pántja láncok helyett csipkéből készült, mindez azonban egy szemernyit sem csökkentette az összkép érzékiségét. A Christian Siriano estélyit a 2013-as Emmy-díjátadón láthattuk rajta.
Angelina Jolie lábvillantós Atelier Versace ruhájától is elfüstöltek volna a párizsiak, az már biztos.
A festő eredetileg a vállról lecsúszott pánttal festette meg a portrét, később javította csak illedelmesen alkotását. Scarlett Johansson 2013-as Versace ruhája már megengedhette magának az érzékiségnek ezt a fokát is.
Beyoncé még 2005-ben viselt hasonló szabású Atelier Versace ruhát az Oscar-gálán.