színházi fesztiváljává vált. Évről-évre olyan független, a színházi munkát és műhelygyakorlatot életformaként választó, de a hivatásos, állami vagy
kommersz-magán színházi struktúrán kívül álló alkotók által létrehozott művészi közösségeket látunk vendégül, akik a komplex színházi nyelv
művelésében értek el kimagasló esztétikai és színháztörténeti jelentőségű eredményeket – de nyitottak vagyunk minden új kísérletre is. A találkozó tematikája szerint a hazai csoportok mellett 1994-ben a Balkán színházait, 1995-ben orosz színházakat mutattunk be, 1996-ban Lengyelországból, 1997-ben Oroszországból és az Egyesült Államokból láttunk vendégül csoportokat, 1998-ban egy bizonyos színházi iskola követőit láthatta a közönség, 1999-ben pedig a határon túli magyar színházak kaptak hangsúlyt.
A 2000-ben megrendezett jubileumi fesztiválon igyekeztünk keresztmetszetet adni a mögöttünk álló tíz évről. 2001-ben a határon túli magyar színházak mellett olyan lengyel és szlovén színházak mutatkoztak be Szegeden, amelyek korábban nem jártak még Magyarországon.
Az idei színházi ajánlat is változatos, és zenei, képzőművészeti, valamint szabadtéri kísérőprogramok gazdagítják majd a találkozó ötnapos műsorát. A programok helyszínei is: az elmúlt évtizedben kortárs előadóművészeti központként működtetett Régi Zsinagóga épülete és Szeged legfiatalabb kulturális intézménye, a Pinceszínház és Művészkávézó várják a fellépőket és a közönséget.
Tervezett előadások:
Hólyagcirkusz: Kontrapunkt
Közép-Európa Táncszínház: Barbárok
Krétakör: Leonce és Léna
Nemzeti Táncszínház: Vendégszerető
Andaxínház Produkció: Egyáltalán nem
Civil Negyed: Wert király
Nemodin Színház: /sona
Pinceszínház (Szeged): Vizsgálat a rózsák ügyében
MASZK/Pinceszínház közös produkció (Szeged): Számadás/Kosztolányi
valamint kiállítás és esténként koncertek, partyk