Most is három
nagyzenekari bérletet hirdetünk meg, ám ezúttal mindegyik több koncertből áll, mint az idei évadban, és egy kivétellel valamennyi bérleti hangversenyt a Zeneakadémián rendezzük. A jövő szezonban is több neves külföldi és magyar vendégdirigens lép fel a Nemzeti Filharmonikusokkal: három francia karmester – Jean-Claude Casadesus, a Lille-i Nemzeti Zenekar és Serge Baudo, a Prágai Szimfonikus Zenekar zeneigazgatója, illetve a zongoraművészként is nemzetközi hírű Philippe Entremont, a Santo Domingo-i Zenei Fesztivál művészeti vezetője–, a szlovák Ondrej Lenard – akit a magyar közönség csaknem harminc évvel ezelőtt ismert és szeretett meg, amikor harmadik helyezést ért el a Magyar Televízió I. Nemzetközi Karmesterversenyén–, továbbá ugyanannak a versenynek a győztese, a Magyarországon hallatlan népszerűségnek örvendő Kobayashi Ken-Ichiro, aki december 1-jén Verdi Requiemjét vezényli a Kongresszusi Központban.
|
A magyarok közül évek óta rendszeresen visszatérő vendég Vashegyi György, míg a Nemzeti Filharmonikusokat jövő februárban első ízben dirigálja az elsősorban klarinétművészként ismert Berkes Kálmán. A nagyszerű vendégszólisták listája túlságosan hosszú lenne, ezért csak néhányat említünk: az énekesek közül Marton Évát, Ionel Panteát és Molnár Andrást, a hegedűművészek közül Salvatore Accardót, Szergej Krilovot és Renaud Capuçont, a zongoraművészek közül Ránki Dezsőt, Jean-Efflam Bavouzet-t és Gianluca Casciolit.
Szeptember 25-én, csupa Bartók-műből összeállított műsorral, mi adjuk a
45. Budapesti Zenei Hetek nyitó hangversenyét, október 19-i és november 7-i bérleti koncertünket pedig beválogatták a magyarországi francia kulturális évad, a FranciArt programsorozatába. 2004-ben két hangversennyel leszünk jelen a Budapesti Tavaszi Fesztiválon.
A következő szezonban is folytatódik a Hamar Zsolt szerkesztette
ifjúsági koncertek sorozata, amellyel új helyszínen, a Millenáris Teátrumban várjuk három vasárnap délelőtt a fiatalokat – a kisiskolásoktól az egyetemistákig. A közönséget a már két éve remekül működő, népszerű műsorvezető-páros, Batta András és Geszti Péter kalauzolja a zene világában. A bérlet az „Ez mind zene” címet viseli, ezzel utalva azon szándékunkra, hogy mindhárom előadáson bemutassuk a komolyzene egy-egy ihlető forrását, illetve azok különféle felhasználási lehetőségeit. Az első koncert témája a költészet – a trubadúr-énekektől Kurtágig, a másodiké a népzene – Rózsavölgyi Márktól Sztravinszkijig, a harmadiké a dzsessz – Oscar Petersontól Leonard Bernsteinig.
Július-augusztusban ismét megrendezzük a már több évtizedes hagyományra visszatekintő, közkedvelt és nagy sikerű
martonvásári Beethoven-estjeinket, amelyekre a jövő évi bérletekkel egy időben, április 24-én kezdjük árulni a jegyeket.