A szépség, játékosság, érzelmesség kultusza átitatta és átlelkesítette a kihűlőfélben levő, fejlődésében megrekedt angolszász műfajt; és a szűk, színházba járó rétegnek szóló csemege helyett a közösségi esemény rangjára emelte. A sok ezer férőhelyes Sportpalotában vagy a Kongresszusi Palotában óriási szériákban láthatta a közönség a Párizsi Notre Dame vagy legutóbb a Rómeó és Júlia című musicaleket.
A Shakespeare színműve alapján készült mű története mindenki számára ismerős. Gérard Presgurvic, a zeneszerző és egyben szövegíró, így nyilatkozott az alkotásról:
“A Rómeó és Júlia a világirodalom legromantikusabb és legtragikusabb darabja. Ennél jobb téma nem is kell egy jó musicalhez, hiszen van benne minden: gyűlölet, szerelem, félreértés, halál, esküvő, szabadság. Mindezen túl arra törekszem, hogy a Rómeó és Júlia ürügyén sok-sok új és aktuális érzést fedezzek fel magamban.”
A címszerepben: Dolhai Attila és Szinetár Dóra
A legközelebbi előadás időpontja: február 13. Péntek 19:00
1065 Budapest Nagymező utca 17. T: 312 48 66
Az előadás kulturális védnöke a Francia Intézet.
A Rómeó és Júlia nemzetközi képviselete: City Lights Entertainment Fax: +44 (0) 2073234371 E-mail: enquiries@citylights.uk.com
A Budapesti Operettszínházban 2004. január 23-án bemutatott előadás a szerző által jóváhagyott eredeti magyar változat.
Rómeó – Dolhai Attila eh.
Júlia – Szinetár Dóra
Tybalt – Szabó P.Szilveszter
Escalus, Verona hercege – Németh Attila
Capulet – Csuha Lajos
Capuletné – Janza Kata
Montague-né – Csengery Ottília
Dada – Náray Erika
Lőrinc barát – Földes Tamás
Mercutio – Bereczki Zoltán
Benvolio – Mészáros Árpád Zsolt
Paris – Homonnay Zsolt
Közreműködik A Musical Ensemble, a Pesti Broadway Stúdió növendékei, G. Szabó Sándor, Langer Soma, Makay Andrea, Sz. Nagy Ildikó, Ullmann Zsuzsa
Vezényel – Kesselyák Gergely, Makláry László