Ha elhagyjuk Stockholmot vagy bármelyik várost, természetfestők paradicsomában találjuk magunkat. Délebbre elképesztően zöld réteket és erdőket láthatunk, északabbra pedig üde fenyőket. Az utakon sehol senki – talán ezért kell nekik egy megbízható Volvo.
Gothenburg
Svédország második legnagyobb városa, mely a nyugati parton helyezkedik el, gyönyörű kikötővel és sétánnyal. Az ország egyik legnagyobb látványossága is itt található: Liseberg, a világ egyik legjobb vidámparkja. Kipróbálhatod az igazi klasszikusokat, mint az óriáskereket, dodzsemet, körhintát, de vannak olyan fantasztikus gépek is, melynek mérnökei csak azért nem kapnak Nobel-díjat, nehogy azt mondják, a svédek elfogultak. Ha nem érdekelnek a bugris játékok, és szabadságod is a művelődésnek, szellemed építésének szentelnéd, javallom az Ostindiska husetet, mely alkalmas történelmi és régészeti ismereteid bővítésére. A tengerészeti múzeum látványosabb, neve viszont még kimondhatatlanabb: Sjöfartshistoriska museet.
Vadstena
Vadstena a svédek büszkesége, nem véletlenül, hiszen a városka az egyik legbájosabb az országban. A Vättern tó partján romantikusan sóvárgó kastély reneszánsz stílusban épült. A régi épület korabeli berendezési tárgyakkal és festményekkel kérkedhet, köztük egy Van Dyckkel. A hasonlóan impresszív 15. századi apátság gót és reneszánsz stílusjegyeket hordoz. Belül őrzik Szent Brigitta földi maradványait és későközépkori szobrát.
Öland
Öland egy kis sziget romokkal, erdőcskékkel és 400! szélmalommal. Akad azért más is a magányos földdarabon, például a Gråborg névre keresztelt erőd és a fantasztikus kilátás. De a Borgholm kastély is megéri a pénzét. És a hazánkban nem honos világítótorony is áll rendelkezésünkre. A szigetet szárazon is el lehet érni: Kalmarból 6000 méter hosszú – a leghosszabb Európában – híddal csatlakozik a kontinenshez. Az éjféli napsütést viszont nem itt találod meg, azért feljebb kell utazni. És hogy hogyan?