A fáma szerint a producereknek régóta fájt már a foga az alapanyagra, a filmtechnológia azonban nem volt adott ahhoz, hogy Jadis, a fehér boszorkány (Tilda Swinton) által uralt ország, Narnia beszélő állatokkal benépesített, örök tél sújtotta mesevilágát megteremthessék. A kompjúter animálta látványvilág kifejlesztése azonban mint azt a már emlegetett Harry Potter-filmek és A Gyűrűk Ura-trilógia sikere is jelzi megoldotta a problémát.
Aslan, a jóságos oroszlán (eredetileg Liam Neeson kölcsönzi neki a hangját) játszi könnyedséggel simul a gyerekszereplők közé, és a stáb a két világ közötti portál, a gardróbszekrény problémáját is ügyesen, és ami ennél is fontosabb, látványosan álmodhatta vászonra.
Az eredeti mű kapcsán az elemzők nem győzik hangsúlyozni a történet vallásos szimbolikáját a fantasy főhősei, a Pevensie-gyerekek (Peter, Suzan, Lucy, Edmund) a második világháború londoni bombázásai elől menekülnek vidékre, méghozzá egy hóbortos professzorhoz (Jim Broadbent), aki egy fura, antik gardróbszekrény tulajdonosa. A ruhásszekrény egy másik világba, Narniába vezet, mely akárcsak a valóság, az ördögi Gonosz uralma alatt áll, aki, ha csak átmenetileg is, de legyőzte a Jót, Aslant, az oroszlánt. A fantázia uralta birodalomban azonban még a legártatlanabb lények, a gyerekek és az őket segítő állatok is képesek diadalt aratni és legyőzni a telet, elhozva ezzel egy új, reménytelibb élet tavaszát.
A Narnia Krónikái igazi karácsonyi családi mozi, mellyel kapcsolatban talán az a legnagyobb dicséret, hogy a filmet látva már egyáltalán nem érezzük banálisnak és elkoptatottnak a mindent túlélő és mindenen átsegítő szeretet üzenetét.
Rozi étvágya a film alatt:
Tipp: a film hivatalos honlapja »
Rendezte:
Andrew Adamson
Főszereplők:
Tilda Swinton
James McAvoy
Rupert Everett
Jim Broadbent
Ray Winstone
Dawn French