A Falk Miksában különben is olyan, mintha az ember egy más világba csöppenne, ahol egyszerre van jelen az antik és a modern. Már egy nézelődős séta is felér egy kisebb időutazással, de ha még minden galéria különleges meglepetéseket, tárlatvezetéseket, történeteket, kiállításokat, beszélgetőpartnereket, pezsgő hangulatot és éjszakába nyúló nyitva tartást ígér, a program kihagyhatatlan.
Az Antikcentrum vállalta, hogy különleges padokkal, lámpákkal, tárgyakkal dobja fel az utcaképet.
Három színpadon folyamatos program várja a látogatókat. Koncertezik Havasi Balázs és Rátonyi Róbert zenekara, fellép Paudits Béla. A szervezőknek sikerült rávenni egy bútorrestaurátort, hogy szombaton, az utcára kitelepülve dolgozzon, magyarázzon, avassa be a nagyközönséget is munkájába. Festő, rajzoló és faszobrász is vállalta, hogy ezen a napon a Falk Miksába helyezi át tevékenységét, és az odalátogatókat is beavatja a különben rejtve maradó alkotási folyamatba.
A Parlament Borszaküzletben ingyenes borkóstolással várják a látogatókat. A VIVAMUS Borház és Pincészet mutatja be Tokaji és Dörgicsei Borkülönlegességeit.
Ízelítő a programokból |
A Montparnasse Galériában Szabó Beáta tart előadást az art decoról, a manapság egyre divatosabb lakberendezési stílusról. Az előadó a világot járva, ezer és egy helyen kutatja fel a galéria által később restaurált és értékesített bútorokat. Több kontinens számos pontján rendeztek már be elegáns lakásokat, irodákat. Tapasztalatait osztja meg az érdeklődőkkel.
A MissionArt Galéria Kopasz Tamás képzőművész, Távol című kiállításának megnyitójára invitál. A tárgyak érdekessége, hogy zenei inspirációra születtek. A “Barokk” című sorozaton belül, a hét olajfestmény G.F.Handel Ariodante című operája, a négy szobor pedig J.S.Bach H-moll miséjére utal. A kiállítást este hat órakor Karafiáth Orsolya költő nyitja meg.
A Moró Antik tizennyolc magángyűjtő féltett kincseiből válogatta tőrkiállítását, melyek között még a bronzkori fegyvereket is megcsodálhatják a látogatók.
A WLADIS Galéria, kortárs ékszer-design galéria, évente rendez olyan kamara-kiállításokat, melyek egy-egy tárgy történetét mutatják be. A korábban látott karkötő, majd bicska bemutatót a mostani fórumon régi gyűrűk kiállításával folytatják. A tárlókban vendégeink a gyűrű történetének gazdag keresztmetszetét láthatják a bronzkortól szinte napjainkig, kiegészítve a spektrumot magyar népi, afrikai, ázsiai területekig.
A Körmendi Galériában Éva Nagy képzőművész remekműveit állítják ki, miközben a Nagyházi Galéria munkatársai kötetlen beszélgetésre invitálják majd a gyűjtőket, érdeklődőket.
Bujanovics Eduárd régiségboltjában mintha megállt volna az idő a szó szoros értelmében. Órák a falon, a vitrinben, a polcon, a fiókban, a rejtett fiókban, a szekrényben és majd minden sarokban. Állóóra, zsebóra, kandalló óra, díszóra, keretóra, karóra, kakukkosóra. Szombaton több mint 60 órát vonultat fel a fanatikus óragyűjtő tulajdonos. Az órák között megcsodálhatunk majd olyan darabokat melyek több, mint 350 évesek, de tanulmányozhatunk olyan ketyegőket is, melyek egy felhúzással akár egy hónapig is eljárnak. A régiségbolt tulajdonosa előadást tart az “időről”, miközben a látogató a szakértő magyarázatai mellett nézheti meg a bolt összes kincsét.
A Huta üvegekről az Artificium Galériában és a bútorrestaurálásról a Dariusban lesz szó, miközben a Falk 3 bemutatóteremben előzetes látható majd a *SAPHIER* gyűjtemény magyar nőművészeti anyagából.
A Haas Galéria két kiállítással járul hozzá a programhoz. A Falk Miksa 13. szám alatti helységében Simon György János (1894 1968) svájci tartózkodása alatt, a 20-as és a 30-as években készült rajzaiból rendez kiállítást. A két világháború közötti időszakban Magyarországon meglehetős ismertségnek örvendő művész munkássága, – akit 1940-ben a Szinyei-Merse Pál Társaság Zichy Mihály Grafikai Díjával tüntettek ki – a háborút követően feledésbe merült. Neve a 60-as és a 70-es évek fordulóján néhány művészettörténész a Nyolcak és a magyar avantgárd művészet kutatásának programra tűzése révén került ismét a köztudatba.
Késődélután újra megnyitja kapuit a Haas Daléria, mely hagyományteremtő szándékkal jött létre. A Modern Művészeti Galéria előtti utcarészen énekesek, zenészek, illetve szakmabeliek – zenei tehetségük révén kitűnő műkereskedők – lépnek fel. Ez alkalommal 19 és 22 óra között Makó Béla, Ránki Sára, Pál József és az antikvárius műkereskedő Kiss Ferenc várja a zenét kedvelő közönséget egy kellemes, barátságos időtöltésre.
A Mű-Terem Galériában az esztergomi Dévényi-gyűjtemény látható. A fájdalmasan korán, mindössze 48 évesen elhunyt Dévényi Iván a XX. századi magyar műgyűjtés történetének egyik legjelentősebb alakja volt. Nem egyszerűen csak műgyűjtő, hanem ahogy egy ízben Németh Lajos művészettörténész fogalmazott tudós műgyűjtő. A kiállításhoz kapcsolódóan szeptember 16-án 15 és 18 órakor Dr. Virág Judit tart ingyenes tárlatvezetést.
A Pintér Antik, Európa egyik legnagyobb alapterületű belvárosi boltja szintén várja a látogatókat, az 1.800 m² alapterületű antikvitás kis koncerttel is készül.
A programokról bővebben itt olvashatsz »