nlc.hu
Szabadidő
Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánló

Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánló

A gyerekkori kedvencek megújításait az ember mindig nehezen fogadja, pláne ha videojátékozni és Aerosmith-számot énekelni látja őket. A Hupikék törpikék mellett Harrison Ford és Daniel Craig lövöldöz ufókra cowboyruhában. Heti moziajánló.

Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánlóHupikék törpikék
A rajzfilmfigurák és az élő szereplők közös szereplése először és utoljára az 1988-as Roger nyúl a pácban című filmnél működött, így nem igazán értjük, mi szükség ezekre a furcsa torzszülöttekre. A főhős (pl. Maci Laci, Garfield…) az „élő szereplős” változatokban is rajzolt marad, így aztán az anyagiakon túl tényleg pokolian nehéz értelmes magyarázatot adni a létezésükre. Mindez persze senkit nem izgatott, amikor a belga Peyo Hupikék törpikéiről húztak le egy újabb bőrt, amiben Aprajafalva lakói egy varázskapun át New Yorkba költöznek, hogy ott egy fiatal házaspár mindennapjait tegyék színesebbé (kékebbé…). A törpös szófordulatok és a Hókuszpókot életre keltő Hank Azaria nagyszerű játéka ugyan egészen szórakoztató, a film egésze sajnos nem tudja levetni magáról a marketinggépezet-érzetet. Amikor a törpök Rock Band játékkal adják elő a „Walk This Way” című számot, az a film mélypontja. És ezen az se segít, amikor a Törpillát szinkronizáló Katy Perry előjön az „I Kissed a Smurf and I Liked It” szóviccel…

Rendezte: Raja Gosnell
Szereplők: Neil Patrick Harris, Hank Azaria, Jayma Mays
Eredeti cím: The Smurfs
Forgalmazza: InterCom

Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánlóCowboyok és űrlények
„Képzeljék el, hogy éppen a Nincs bocsánatot nézik, aztán hirtelen űrlények szállnak le benne” – nyilatkozta az egyik producer a Cowboyok és űrlények kapcsán, és ennél rosszabb reklámot nem is tudott volna csinálni a filmnek. Ugyanis nem akarjuk elképzelni. A Cowboyok és űrlények cím leginkább egy idióta vígjátékra utal, ami B-filmes stílusban ontja magából a rosszabbnál rosszabb jeleneteket. Az ilyen mozikra szokták azt mondani, hogy annyira rossz, hogy már jó. Ehhez képest a kész mű egy teljesen komolyan vett, nagyszabású western, amiben egyszer csak megjelennek a földönkívüliek. Sajnos az alkotók szándéka szerint ezen jelenet után is komolynak kéne maradnunk, de egyszerűen nem megy. Hiába vág Daniel Craig végig olyan arcot, mint akinek ráléptek a kislábujjára, és Harrison Ford is feleslegesen próbál bemutatni egy teljes jellemfejlődést rosszfiúból jófiúba, ha közben egy teljesen idétlen koncepció van a háttérben. A műfajkeveredésből olykor jó dolgok is ki szoktak sülni, de itt most semmi nem jött össze.

Rendezte: Jon Favreau
Szereplők: Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Sam Rockwell
Eredeti cím: Cowboys & Aliens
Forgalmazza: UIP-Duna Film

Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánlóSzületett feleség
François Ozon rendezőnél a stílus legalább annyira fontos, mint a mondanivaló. Ezúttal Catherine Deneuve-et és Gérard Depardieu-t öltöztette be hetvenes évek retróba, hogy velük együtt egy aranyos kis mesét mondjon el arról a korszakról, amikor a nők már maguk is elkezdték komolyan venni az egyenjogúságukat. Suzanne Pujol gazdag, unatkozó háziasszony, akinek akkor támad sok tennivalója, amikor a családi gyárból a szakszervezet elüldözi a gyár igazgatóját, az ő férjét. Jobb terv híján ő áll be helyettesíteni, és mindenki megrökönyödésére rövid idő alatt felvirágoztatja az üzemet.
A Született feleség könnyed stílusban mesél arról, hogy a világot igazából már akkor is a nők irányították, amikor a felszínen még a férfiak kezében volt a kormányrúd. Mindezt nagyon okosan, sok-sok kikacsintással teszi. Talán nem ez Ozon legjobb filmje, de hogy az egyik legszórakoztatóbb, az biztos.

Rendezte: François Ozon
Szereplők: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Fabrice Luchini
Eredeti cím: Potiche
Forgalmazza: Ristretto Distribution

Megbecstelenítették a Hupikék törpikéket – moziajánlóNader és Simin – Egy elválás története
Ha csak megemlítjük, hogy egy film iráni nőkről szól, akkor mindenki csadorban vonuló, a férjük által elnyomott és elhallgattatott asszonyokra gondol, pedig a helyzet nem ennyire egyértelmű. Iránban is jócskán akadnak már felvilágosult és önállóságra törekvő asszonyok, akik nyugati mintára élik az életüket, de a filmek többsége nem rájuk fókuszál. A Berlinben Arany Medvével jutalmazott Asghar Farhadi életműve már csak azért is különleges, mert pont azt a réteget mutatja be a filmjeiben, ami az európai ember számára eddig láthatatlan volt. Így tette ezt már a szintén nagyszerű Elly történetében is, és ugyanígy jár el legújabb munkájában, a Nader és Simin – Egy elválás történetében. A film a felszínen egy válásról és egy gondatlanságból elkövetett emberölés miatti perről szól, ám valójában egy régimódi, mélyen vallásos iráni asszony és egy modern nő elveinek összeütközése adja a fő konfliktust. A sztori csendes és valóságos pillanatokból épül fel, realista stílusban, a csúcspontok szándékos kerülésével és végig olyan izgalmas, mint a legjobb amerikai tárgyalótermi drámák.

Rendezte: Asghar Farhadi
Szereplők: Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat
Eredeti cím: Jodaeiye Nader az Simin
Forgalmazza: Mokép

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top