1. Montreal, Kanada
Kanada második legnagyobb városa és Québec tartomány legnagyobb városa. Párizs után a második legnagyobb francia nyelvű város a nyugati világban. A lakosság 68,8%-ának anyanyelve a francia, míg 18,9%-ának sem a francia, sem az angol nem anyanyelve és 12,3%-ának az angol. Montréalban több templom is található, emiatt a 19. században a 100 tornyú városnak is hívták. A városban több száz park, illetve egyéb zöld terület van. A legismertebb park a Mont-Royal, amelyet 1876-ban hoztak létre és a nagysága 2 km². A terveket az amerikai Frederick Law Olmsted készítette a New York-i Central Park alapján.
2. Melbourne, Ausztrália
Bár Melbourne ízig-vérig ausztrál város, sokan úgy gondolják, hogy Európának köszönheti többek között a szabadtéri kávézókat (és a komoly kávékultúrát), a fákkal szegélyezett sugárutakat és a villamost.
3. Boston, USA
A gazdag gyarmati történelemnek köszönhetően Bostonban meglepően sok európai vonás található. Pl. Londonhoz hasonlóan, ahol a Temze partján áll a Shard és a Gherkin torony, Bostonban a Charles fölött magasodik a Copley és a Prudential Center, de érdemes szót ejteni a macskaköves utakról is, amely a modernebb városokra már egyáltalán nem jellemző.
A további 2 várost, ami akár Európában is lehetne a Mert utazni jó, mert utazni érdemes blogon találod!