A hét, Földhöz hasonló bolygót 40 fényévnyi távolságra fedezték fel, valamennyi a Vízöntő csillagképben található. A bolygók, melyek mind a Földéhez hasonló vagy annál kisebb méretűek, szorosan egy halvány törpecsillag, a Trappist-1 körül keringenek, melynek mérete a Jupiterét közelíti meg. Három bolygón lehetséges folyékony víz és így az élet jelenléte, a többi az övezet határán található. A kutatók először a bolygók légkörét tanulmányozzák, hogy megállapítsák, lehet-e élet rajtuk.
2016 tavaszán a Liège-i Egyetem kutatója, Michael Gillon arról számolt be, hogy a Trappist-1 körül három bolygót találtak. Most, hogy ezek száma hétre emelkedett, Gillon úgy véli, több is lehet a Naprendszerhez hasonló bolygóhalmazban.
A Trappist-1 törpecsillag a Nap méretének tizede, és jóval hidegebb is annál. A NASA kutatói hónapokig figyelték, amikor észrevették, a csillag infrajele rendszeres időközönként elhalványul, ami annak bizonyítéka, hogy objektumok keringenek körülötte. A további elemzés megállapította, az égitestek hasonlóak a Naprendszer belső bolygóihoz. Mivel a Trappist-1 kicsi és “hűvös” – feleolyan forró, mint a Nap –, legalább három bolygója a kis keringési távolság ellenére is elég hideg lehet ahhoz, hogy víz és akár élet is kialakuljon rajta.