Az egyből szembeötlő különbség a gyerekrendezvényeken, zsúrokon megjelenő lufihajtogatók művei és Matsumoto Masayoshi alkotásai között, hogy a japán művész többféle alakú és színű léggömböt is felhasznál. Az alkotás szó pedig nem túlzás, ezek ugyanis inkább tekinthetőek szobroknak, mint játéknak.
Míg a lufiszobrászok általában mindenféle cukiságot, kiskutyát, kiscicát, ilyesmiket hajtogatnak, Matsumoto kedvencei láthatóan az ízeltlábúak és a puhatestűek. Itt van mindjárt ez a légy, amely annyira részletgazdag, hogy még a szárnyán lévő erezet is látható.
De érdemes megnézni például az alábbi csigát is, ahol a művésznek még arra is volt gondja, hogy a csigaháznak különböző árnyalatokat adjon.
Matsumoto eredetileg zsonglőrként dolgozott, ám hat évvel ezelőtt váltott a lufihajtogatásra, amit azóta sem bánt meg. A Motherboardnak nyilatkozva elárulta, hogy egy-egy szobor létrehozása kettő és hat óra közti időt vesz igénybe.
A művész egyébként semmilyen segédanyagot nem használ fel az alkotások elkészítéséhez, tehát se ragasztóra, se filctollra, semmi hasonlóra nincs szüksége a döbbenetes művek elkészítéséhez.
Bár a különféle állatok annyira részletgazdagok, hogy az ember arra gondolna, egy ügyes kezű biológus alkotta meg azokat, Matsumoto azonban végzettségét tekintve eredetileg vegyészmérnök, de a nyilatkozatában elárulta, hogy gyerekkora óta rajong a különböző állatokért. Akik nem szeretik a különböző rovarokat vagy tengeri herkentyűket, azok gyönyörködhetnek például ebben a lufikapibarában.
Vagy épp a léggömbökből hajtogatott sisakos kazuárban.
Vagy épp ebben az uszkárban.
De például ez a vízicsiga is egészen különlegesen néz ki léggömbökből meghajtogatva.
A szobrok a felhasznált alapanyag miatt sajnos nem túl hosszú életűek, de Matsumoto mindegyiket lefotózza, és blogján közzéteszi a képeket, így örök időkre lehet gyönyörködni a különleges alkotásokban.