Szabadidő

Fantasztikus siker: Késely Ajna egy bronzérmet is nyert az Európa-bajnokságon

1500 gyorson.

Késely Ajna bronzérmet nyert kedden 1500 méter gyorson a glasgow-i úszó-Európa-bajnokságon. A keddi döntőben csak a két esélyes, az olasz Simona Quadarella és a német Sarah Koehler bizonyult jobbnak nála.

Quadarella és Koehler már az első néhány száz méteren előre tört. Késely egy ideig szorosan a nyomukban maradt, 700 méter után azonban folyamatosan leszakadt tőlük.

Késely végül 16:03.22-es idővel ért célba, ezzel pedig megdöntötte saját egyéni rekordját. Az eddigi legjobbja 16:11.25 volt.

A 16 éves úszónő ezzel a második érmét szerezte meg a glasgow-i Európa-bajnokságon: három nappal ezelőtt 800 méteren szerzett ezüstöt.