Technológiával gazdagon átitatott világunkban az ember hajlamos néha elgondolkodni, mit szólnának ükanyáink-ükapáink korunk vívmányaihoz. Valószínűleg boszorkányságot kiáltanának akár egy tévé, akár egy laptop láttán, ha viszont valaki megmutatnánekik a sexting jelenségét, azaz, amikor a párok szexuális tartalmú üzeneteket, sőt, akár a pornográfia határát súroló fotókat küldözgetnek egymásnak, arra alighanem csak legyintenének.
„Ó, ezt mi is így csináltuk, csak nem ilyen masinériával!” – mondanák valószínűleg és nagyon igazuk lenne.
A pajzán, sőt egyenesen trágár versek szinte az emberiséggel egy idősek, az ilyen jellegű tartalmak sem tegnap készültek először, igaz, a kiszemeltnek való küldözgetés már a moderni idők szele, amennyiben a modernitást itt most az ipari forradalomtól számoljuk.
Mutatjuk is a bizonyítékot, hogy sikamlós képeket nem csak Kim Kardashian rajongói küldenek szívük választottjának. A lenti képen az 1788. és 1853 között élt Sarah Goodridge amerikai festőnő alkotása látható. Goodridge miniatűr portrék készítésére specializálódott, legismertebb alkotásának Daniel Webster XIX. századi amerkai politikus arcmását tartják.
A férfi és Goodridge egyébként jó barátságban álltak egymással, de valószínűnek tartjuk, hogy a festőnő ennél gyengédebb érzelmeket is táplált Webster iránt. Legalábbis nem nehéz erre következtetni, az alábbi, „Beauty Revealed” (Leleplezett szépség) című festményéről, amelyen saját mellei láthatóak.
A legenda – de legalábbis a Whores of Yore Twitter-oldal értesülései – szerint ugyanis Goodridge a megözvegyült Daniel Websternek küldte el a festményt. A kép címével együtt pedig egészen valószínű, hogy így próbálta a férfi tudtára adni, hogy nem lenne ellenére a közeledése.
Webster azonban ennek ellenére egy másik nővel kötötte második házasságot, így csak következtetni lehet rá, hogy valószínűleg nem viszonozta Sarah Goodridge érzelmeit.
További cikkeink a meglepő múltról:
- Divat és öltözködés járvány idején: a pestisdoktor
- A magyar grófnő, aki Egyiptom királynéja lett
- Boldog békeidők bódulata: így drogoztak dédanyáink