Január közepén több százan gyűltek össze egy leedsi parkban hógolyózni egy 20 és egy 23 éves férfi felhívására. Az eseményről készült fotók és felvételek a közösségi média felületein terjedtek, a két férfi pedig tízezer fontos (négymillió forintos) pénzbüntetést kaptak, a jelenlegi szabályok értelmében ugyanis ekkora összeggel büntethető az, aki több mint 30 személy számára találkozót szervez.
Egyáltalán nem szívesen adtunk ekkora büntetést ennek a két fiatal férfinak, tettükkel azonban arra bátorítottak több száz embert, hogy közel legyenek egymáshoz, ezzel jelentősen és teljesen szükségtelenül növelték a vírus terjedésének kockázatát. Ez nyilvánvalóan megsértette azokat a jogszabályokat, amelyek az emberek biztonsága érdekében születtek ezekben a kritikus időkben
– mondta Damien Miller főfelügyelő, Leeds körzeti parancsnoka.
Angliában jelenleg szigorú kijárási korlátozások vannak érvényben. Az emberek saját háztartásukon kívül egyetlen személlyel találkozhatnak, kizárólag sporttevékenység céljából, írja az MTI.
![Hógolyózás](https://nlc.hu/uploads/2021/01/mittens-2111853_1280-1024x576.jpg)
Fotó: Pixabay