Az orosz Roman Fedorcov a finn határtól keletre fekvő Murmanszkban él, korábban pedig két évtizeden át dolgozott tengeri halászként – írja a BoingBoing.
Bár a hajón főként tőkehalra, heringre, úgynevezett laposhalra és hasonló jószágokra vadásztak, a vonóhálós halászat miatt időnként különféle, más fajhoz tartozó halakat és egyéb tengeri lényeket is a fedélzetre húztak.
Ezek a lények jellemzően 300 és 1000 méteres mélység között fordulnak elő, akárcsak a halászok prédájaként szolgáló, később az élelmiszeripar számára értékesített halak.
„Úgy döntöttem, hogy feltöltöm a fotókat Instagramra és Twitterre, mert sok embernek fogalma sincs róla, hogy néznek ki a halak” – mondta Fedorcov. „Lenyűgöz egyes mélytengeri halak megjelenése és szeretném megosztani a hasonló élményeimet másokkal is.”
Így került Fedorcov Instagram-oldalára például az alábbi kép, amelyen egy farkashal látható, jellegzetes, tűhegyes fogaival.
Vagy épp ez a különleges cápaféleség:
Esetleg az alábbi lény, amelyről őszintén szólva fogalmunk sincs, hogy mi lehet, talán egyfajta szivacs vagy más hasonló gerinctelen tengeri élőlény.
Szép álmokat kívánunk!
Még több állat az nlc-n:
- Abszurd: sirály hátán „lovagolt” a sirály
- Új bálnafajt azonosítottak az Egyesült Államok partjainál
- Ezek az állatok megtalálták az örök élet titkát