Ne legyen túl szoros
A szoros zokni nem egészséges, az a zokni nem jó, aminek a passzéja piros nyomatot hagy a lábszáron. Az érintett terület estére fájhat, és ráadásul a vérkeringésre nézve sem egészséges.
Ne legyen nagy
A túl nagy zokni összegyűrődik a talpon, ami egy szűkebb cipő egész napos viselésekor egészségtelen lehet.
Legyen mindig az évszaknak és a cipőnek megfelelő
Nem véletlenül találták ki, hogy különböző cipőkhöz más-más típusú zoknit kell választani. Sportoláshoz érdemes frottír sportzoknit húzni, ami felszívja az esetleges izzadtságot, síeléshez pedig speciálisan vastag sízoknit kell választani, hogy a sícipő ne irritálja az ember lábát.
Nyárra vékonyabb, télre pedig vastagabb zoknit válasszunk, ugyanis nem egészséges, ha a láb télen fagyoskodik, nyáron pedig megizzad.
Az anyagválasztásnál is legyünk körültekintőek. A legegészségesebb a pamutzokni, amely nem irritálja a lábat, és kevésbé fogunk beleizzadni a cipőbe. Ha tehetjük, csak ilyen zoknit válasszunk.
Kompressziós harisnya és zokni
A kompressziós harisnyákat elsősorban olyanoknak ajánlják, akik hajlamosak a visszerekre, állómunkát végeznek, illetve akiknél már megjelentek a visszérbetegség első jelei. A kompressziós harisnyáknak többféle fajtája létezik, ezért az is talál magának megfelelő darabot, aki szoknyához keres kellően elegáns fazont. A kompressziós harisnyákat a gyógyászati segédeszközöket árusító boltokban lehet megvásárolni, és nem szabad összekeverni ezeket a szintén szoros, alakformáló harisnyákkal.