“Hat évvel ezelőtt terhességem alatt alakultak ki visszeres panaszaim, amelyek eddig csak nyári időszakban okoztak panaszokat, idén viszont a meleg elmúltával sem enyhültek. Külsőre nem feltűnő, nincs bedagadva, viszont szemmel láthatóan kékebb-lilább az az érszakasz, ami a problémát okozza, és arról nem is beszélve, hogy most már folyamatos fájdalmat okoz. Ezt gondolom az is elősegíti, hogy ülő munkát végzek” – fordult visszérszakértőnkhöz Zoé nevű olvasónk.
“Napközben és éjszaka is hideg vizes kendővel borogatom, de mivel a panaszok nem szűntek, felkerestem egy magánorvosi rendelést, ahol egy piros fénnyel világító műszerrel (sajnos nem tudom a nevét) megvizsgálták a legfájdalmasabb szakaszokat, és most jön az egészben a poén, azt mondták, hogy nem látnak visszérre utaló jeleket, nincs kitágult érszakasz. A panaszaimat nem vonták kétségbe, ezért felírtak egy kapszulát, de egyéb gyógymódot nem javasoltak. Két hétig kellett szednem, a panaszok nem múltak el. A kérdésem az lenne, hogy hová forduljak ezután, mivel az orvos, akinél jártam azt mondta, hogy ha nem használ a kapszula, akkor az ő tudománya itt megállt?! (És még fizettem is érte!!!) Előre is köszönöm segítségét és válaszát!” – írta felháborodott levelében olvasónk.
“A terhesség alatt a hormonális változás során gyakran kialakul fokozott visszeresség, mely a terhesség után részben elmúlik. A visszamaradó visszértágulatokat a szoptatási időszak után szépen eltüntethetjük a már említett sclerotherápiával, vagyis az ún. visszér injekciózásával. Amennyiben nem az ágyéki gerincből kiinduló ideg kompresszió által okozott fájdalomról beszélünk, akkor nagy valószínűséggel visszértágulat magyarázza a panaszokat, bár látatlanban nehéz megmondani” – válaszolta szakértőnk.
LábStory sorozatunkban nemrég a 35 éves Enikő is vallott arról, hogy a gyerekvállalás hozta elő a visszereit, ezért a betervezett második baba után vállalkozott is az érsebészeti műtétre, és ő sem bánta meg. Mivel a visszér elleni orvosi kezelések és kenőcsök többségét a kilenc hónap során nem lehet bevetni, maradnak a régi trükkök a tünetek enyhítése érdekében: nem megerőltető séta, kompressziós harisnya, a láb felpolcolása és a váltott vizes zuhany például sokat segíthet.