A helyes fogmosás lépései
A fogmosás időtartama minden esetben körülbelül 3 perc legyen!
1. A fogmosást a fogak rágófelszínének megtisztításával kezdjük. A fogkefét mozgassuk előre-hátra a rágófelszínen.
2. A rágófelszín után a fogak külső oldalával folytatjuk a szájápolást. Összezárt alsó és felső fogsorunkat körkörös mozdulatokkal tisztítsuk. Ügyeljünk a szemfogakra is!
3. Ezután jöhetnek a fogak belső oldalai. Kezdjük az alsó fogsorral: óvatos mozdulatokkal tisztítsuk alsó fogaink belső felszínét.
4. Következő lépésként a felső fogsor belső felszíne következik. Ügyeljünk arra, hogy minden fogunk belső vonalát megtisztítsuk, ugyancsak óvatos mozdulatokkal.
5. Öblítés előtt érdemes a nyelvet is megmosni. Ez igen egyszerű (a fogkefével lesöpörjük a nyelvre tapadt lepedéket), azonban vigyázzunk, nehogy túl mélyre nyúljunk torkunk irányába!
6. A fogmosás utolsó lépése a száj kiöblítése. Elegendő egy nagy öblítés, mivel a fogkrémben számos olyan anyag van, amely kedvező hatást fejt ki, ha maradványai a szájban maradnak.
Amikor felületesen, illetve nem megfelelő kialakítású fogkefével mosunk fogat, általában három területet hanyagolunk el jobban:
A hátsó fogakat. A Signal Integral fogkefe fejénél lévő hosszabb hátsó sörték pont ezeket a fogakat érik el kiválóan.
Az íny vonalát. A Signal Integral fogkefe rugalmas, puha gumiperemei azonban irányítják a sörtéket az íny vonalán a legprecízebb tisztítás érdekében.
Az Új Signal Integral fogkefe kiemelkedő tisztító hatását klinikai tesztek bizonyítják. A hozzácsomagolt lepedékszínező tablettának köszönhetően pedig ezt ellenőrizni is lehet.
A fogmosások között azonban számtalan veszély leselkedik fogainrka. A cukormentes rágógumik nagy része ugyan visszaállítja száj normál pH értékét, és kellemes leheletet biztosít, de nem tartalmaz kifejezetten fogszuvasodás elleni hatóanyagot. A rágás ugyan fokozza a nyáltermelést, ami bizonyos fokig tisztítja a fogakat, de a rágó semmiképpen nem helyettesítheti a fogmosást, tehát valamilyen más megoldást kell keresni a problémára.