Gyorsan zsírosodó haj
A fejbőrben található faggyúmirigyek ugyanúgy dolgoznak, mint a haj nélküli területeken. Az általuk termelt anyag védőréteget képez a bőrön. Ha viszont túlműködés áll be (pl. hormonális okokból), akkor a haj gyorsan zsírosodik. Ilyenkor elveszti tartását, nehéz lesz, és gyakran kell mosni, hogy tisztának látsszon.
Vigyázzunk, hogy a gyorsan zsírosodó hajra ne tegyünk nagyon szárító hatású pakolásokat, mert ezek még inkább fokozzák a faggyúmirigyek működését, tehát csak olajat öntünk a tűzre.
Töredező, igénybevett haj
Ez a hajtípus elveszti az ellenállóképessége működéséhez szükséges víztartalmát, így a vége töredezni kezd. Régebben erre a bajra csak az ollót ismerték, ám ma már szerencsére sok remek termék segít a megelőzésben és a javításban is!
A korpa valójában egy teljesen normális folyamat felgyorsulásának eredménye. A fejbőr bőrsejtjei ugyanúgy kopnak, mint más testrészeink bőre. Bizonyos fertőzések, stressz vagy más hatások miatt azonban sokkal gyorsabb lesz ez a folyamat, és így a haj tele lesz a levált hámsejtekkel. Ez a korántsem szép látvány mindenképpen kezelendő is, különösen, ha egy bizonyos típusú gomba okozza, ilyenkor még viszketés is járul hozzá.
Van, akinek hajszálai vékonyabbak, mint az átlag. Ez persze a színtől is függ, mivel a szőke haj eleve vékonyabb szálakból áll, mint a sötét. Ha azonban erőtlen, tartás nélküli a hajkorona, nem árt beavatkozni!
Hajhullás
Hát ez valóban súlyos probléma. Persze ennek is van egy normális mértéke, hiszen a hajszálak is cserélődnek, ha viszont feltűnően sok hajat találunk a párnánkon vagy a fésűnkben, nem árt utánanézni az okoknak. Hajhullást kiválthat pl. a vashiány, a vitaminhiányok, a stressz, a megfázás, magas láz, de sok más dolog is. Igyekezzünk egészségesen, sokoldalúan táplálkozni, és keressünk egy jó bőrgyógyászt!