Az izzadság alapvetően szagtalan, csak a baktériumok hatására kezd el kellemetlen szagokkal együtt bomlani. Ha a folyamatot ezen a ponton megállítod, már jól jártál.
Milyen legyen a jó dezodor?
Az első és alapvető szempont, hogy megbízható legyen a hatása. Ha már használjuk, nyilván nem akarunk izzadni. A megfelelő hatóanyagoknak köszönhetően, ma már szinte alapfeltétel az egész napon át, de néha akár 24 órán át tartó védelem. Az izzadásgátlók többféle mechanizmussal is működhetnek. Van, amelyik magát az izzadást akadályozza meg, van, amelyik nem engedi, hogy a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodjanak.
A másik szempont, hogy ne irritálja a bőrt. Ki akarja piros foltos, viszkető hónaljjal tölteni a nyarat? Mindenképpen olyat válassz, ami kicsit sem vált ki ehhez hasonló tüneteket. Ha egy dezodor irritál, sajnos meg kell válnod tőle, és másikat keresned. A leggyakrabban irritációt okozó anyag az alkohol.
A forma. Hát, bizony sokaknak a forma is fontos szempont. A táskában elférő kis golyós, vagy a már eleve teljesen száraz stiftek, a kellemes hatású krémdeok mellett még mindig elérhetők a hagyományosabb fújós dezodorok is. Itt igazán az ízlés dönt! Légy kitartó, és találd meg a neked valót, hiszen így majd sosem kell kellemetlenül érezned magad!