Azt már biztosan tapasztaltad, hogy nem ugyanúgy izzadsz, ha éppen 40 fokban kirándulgatsz, vagy ha állásinterjún vagy. Ráadásul ennek biológiai alapja is van. Az izzadásnak alapvetően az a szerepe, hogy lehűtse a szervezetet a párolgás által. Extrém melegben, mozgás közben akár több liter folyadékot is kiizzadhatunk magunkból. Ilyenkor természetesen fokozottan ügyelnünk kell a folyadék és az ásványi sók pótlására.
Normál körülmények között kb. 1 liter vizet veszítünk ilyen módon. De hogyan? A verejtékmirigyeken keresztül. A hő hatására bekövetkező izzadás lassan beinduló folyamat, és az egész testen jelentkezik. Ilyenkor hátunkra tapad a ruhánk, vizes lesz az arcunk, de a szerencsések mindezt kellemetlen szagok keletkezése nélkül tudják végrehajtani.
Vannak azonban olyan helyzetek, amikor egyáltalán nincs meleg, mégis egy pillanat alatt elönt a hideg veríték. Ilyenkor ráadásul megállíthatatlan és gyors a folyamat. Ezeket a helyzeteket nagy stresszhatás váltja ki, ha kellemetlen helyzetbe kerülünk, akkor reagál így a szervezet. Ilyenkor nem az egész testfelületen jelentkezik az izzadás, hanem főleg a tenyér, talp és a hónalj részein. Ráadásul biztos lehetsz benne, hogy leginkább akkor fogsz leizzadni, amikor nem lenne szabad. Hiszen igencsak rontja a magabiztosság látszatát!
Különösen sokat ront a helyzeten, hogy az érzelmi izzadás nem úszható meg kellemetlen szagok nélkül. Tehát a mennyiség és a szag tekintetében is sokkal meghatározóbb lesz az élmény.