Miért olyan különleges a testünknek ez a része? |
A nyakunk, valamint folytatásában a dekoltázsunk és a keblünk bőre kitüntetett figyelmet igényel. Itt pont ugyanolyan vékony és érzékeny a bőr, mint a szemek környékén. Ennek ellenére, míg a szemránckrémek, szemkörnyékápolók használata szerencsére magától értetődő a legtöbb nő számára, addig ezekkel a területekkel a legtöbben mostohán bánnak. Pedig itt a bőrünk alsóbb rétegeiben kevés a zsírszövet, ennek köszönhetően a korunkról árulkodó jelek is sokkal hamarabb jelentkeznek.
Hat kíméletlen ellenség: |
2. A túl sok napfény Mind az UVA-, mind az UVB-sugarak károsítják a bőrünket, és a nyakunk, valamint a dekoltázsunk általában fedetlen. Ne feledjük, hogy a túlzásba vitt szolárium is ártalmas, főleg, ha tízalkalmas bérletünket két hét alatt használjuk el. (Ugye van ilyen? Hisz gyarló módon minél gyorsabban szeretnénk úgy kinézni, mintha napokat töltöttünk volna a tengernél.) Ráadásul a szoliban a legtöbb nő nem visel melltartót, így az egyébként bikinifelsővel védett bőr is ki van téve a károsodásnak.
3. A kevés mozgás, a helytelen testtartás A sokszor és hosszasan leszegett fej, valamint a gyenge mell- és hátizmok okozta kissé görnyedt testtartás egyaránt kerülendő. A bőr petyhüdtté válik, a nyakon a redők elmélyülnek. 4. A stressz A felgyülemlett feszültség hatására sokaknál bőrpír keletkezik, nemcsak az arcon, hanem lejjebb húzódva a nyakon és mellkason is.
5. A légszennyezettség A levegőben található káros anyagok nagy felületen érik a szabadon hagyott bőrfelületeket.
6. A helytelen parfümhasználat A legtöbben a nyakukra és a fülük mögé teszik a parfümöt, pedig a bennük található alkohol hatására a bőr kiszáradhat. A napsugarak hatására bizonyos illatanyagok még a bőr elszíneződését is kiválthatják.
Mit tehetünk a feszesség megőrzéséért? |
1. Hetente legalább egyszer gyengéden radírozzuk át a nyakat, a dekoltázst és a kebleket is. Erre a célra kíméletes, inkább az arcra kifejlesztett bőrradírokat használjunk.
2. Speciális készítményeket vagy ezek hiányában az arckrémünket használjuk ezen a területen a testápolók helyett. Hidratáló és feszesítő pakolásokkal az arcunkon tapasztaltnak megfelelő látványos eredményeket érhetünk el.
3. A kebleket ugyan egyetlen krém és tabletta sem növeli meg, de a bőrét feszesebbé, tónusosabbá tehetik, ezért kipróbálhatjuk őket.
4. A váltakozó hideg-meleg zuhany jót tesz a bőrnek, a zuhanyfejet közel tartva, a vízsugarakkal is átmasszírozhatjuk a kebleinket.
5. Ha a tusfürdőt egy érdesebb felületű dörzskesztyűvel visszük fel a bőrünkre, akkor jótékony masszázst is biztosítunk, ettől jobb lesz az adott terület vérellátása.
6. Csakúgy mint az arcunkat, a nyakunkat is tisztítsuk meg minden este sminklemosóval, és reggel is frissítsük fel arctonikkal.
7. A nyakunkat mindig alulról felfelé és középről kifelé, a fülek irányába haladó mozdulatokkal krémezzük.
8. A parfümöt inkább a hajunkra és a csuklónkra cseppentsük, vagy fújjuk fölfelé a levegőbe, és sétáljunk el az aláhulló permet alatt.
9. Figyeljünk oda a megfelelő UV-védelemre, fényszűrőt is tartalmazó krémet használjunk még munkába menet a hétköznapokon is.
10. Testmozgás hatására a szövetek oxigénellátottsága fokozódik, a bőrünk feszesebb, tónusosabb lesz.
Orlane Paris, Soin Beauté des Seins, feszesítő mellápoló |
Estée Lauder, Body Performance Bust, tonizáló mellápoló szérum |
Dove, dekoltázsfeszesítő krém-szérum |
A hosszan tartó kebelbarátság apró titkai |
A mellen található apró pihék teljesen természetesek. Amennyiben néhány erősebb szőrszál is kinő, az eltávolításukkal legyünk nagyon óvatosak. Semmiképpen ne használjunk kémiai anyagot, inkább nagy odafigyelés mellett egy szemöldökcsipesszel húzzuk ki.
- Problémát jelenthetnek a faggyúmirigyek is. Néhány nő mellbimbója körül, a mellbimbóudvaron grízszerű kis kidudorodások vannak. Ezek csakúgy mint az arcunkon pici, betokozódott, zsírtartalmú göböcskék. Semmiképpen ne nyomjuk ki ezeket, és ne is piszkáljuk. A legtöbb esetben megfelelő ápolással (kíméletes radírozás) és pamut alapanyagú melltartó viselése mellett rövid idő alatt maguktól is eltűnnek.
- Nem csak a szoptatás során fordul elő, hogy fájdalmassá válik a mellbimbó. A sportolás során viselt rossz melltartó, durvább anyagú top is okozhat a
dörzsölés hatására ilyen problémát. Ilyenkor ápoló krémekkel kényeztessük a fájdalmas területet, és száműzzük örökre a bűnös ruhadarabot az edzőteremből.
+ 1 sminktrükk
A bronzosító púdert ne csak az arcunkon használjuk! Egy finom mozdulattal a dekoltázson is simítsunk végig az ecsettel.
Fotó: MAC
- Különösen a telt keblűeknél okoz meleg időben és sportolás közben problémát, hogy a mellek alatti és közötti rész kipállik, esetleg gombásodik. Mindez megelőzhető, ha fürdés után teljesen szárazra töröljük a bőrt, és hintőport használunk. Sportolásnál mindenképpen pamut melltartót viseljünk, mert ez elszívja a nedvességet és engedi szellőzni a bőrt. Ha már megtörtént a baj, és piros, esetleg viszkető, olykor fájdalmas foltok jelennek meg, kérjünk segítséget a patikában (sok gombaellenes készítmény kapható recept nélkül), vagy forduljunk bőrgyógyászhoz.
- Problémát jelenthetnek a faggyúmirigyek is. Néhány nő mellbimbója körül, a mellbimbóudvaron grízszerű kis kidudorodások vannak. Ezek csakúgy mint az arcunkon pici, betokozódott, zsírtartalmú göböcskék. Semmiképpen ne nyomjuk ki ezeket, és ne is piszkáljuk. A legtöbb esetben megfelelő ápolással (kíméletes radírozás) és pamut alapanyagú melltartó viselése mellett rövid idő alatt maguktól is eltűnnek.