
– Szó sincs róla! Tévedés! Hiba! Melléfogás ezen állítás! – javít ki menten heves gesztusokkal. – Ez az arc éppen attól az enyém, hogy minden felmenőm itt van benne. A krumpliorr például a nagypapámé. Neki van ugyanilyen, csak nála szép és diadalmas, nálam pedig itt éktelenkedik, mint valami antenna. Ez a keskeny száj pedig az apáé! Az ő arca ettől nemes és dacos, az enyém pedig, mit lehet tenni, ilyen morcosra sikeredett. A szemöldököm pedig az anyué. Nála az erő, a méltóság jele, én pedig ilyen kelekótya, bolondos lettem tőle…
– Ugyan! Lárifári! Maga éppen ettől varázslatos és elbűvölő!
– Elhiszi, hogy ebből a szempontból egyáltalán nem érdekel, hogy milyen vagyok?
– El…
– Más szempontból meg nagyon is érdekel. Hogy mivé is lettem, milyen is vagyok, mivel tudom majd a gyermekeimet útjukra bocsátani? Hogy képes legyek magamat teljességgel elfogadni, sőt, vállalni…
– …persze, csak az ember egyrészt törekszik, hogy úgy-ahogy elfogadja magát, másrészt pedig, hogy változtasson, javuljon. Hogy megy a kettő együtt?
– Hékás! Álljék már le! Hiszen ugyanarról beszélünk! Előbb el kell fogadnunk magunkat, hogy változtatni tudjunk! Pontosan kell tudni, hogy milyenek vagyunk, ahhoz, hogy aztán javíthassunk, hogy a legtöbbet, a legjobbat, a legkülönbet kihozhassuk magunkból!
– Mind ott van bennünk, csak meg kell élnünk, tapasztalattá váltani, élménnyé fokozni! Merni kell, akarni kell, tudni kell! Egyszer a tévében megkérdeztek egy csodálatosan életvidám nyolcvanvalahány éves nénit, hogy akarna-e megint húszéves lenni? És a néni gorombán ránézett a riporterre, és azt mondta, hogy mi a túrót akarnék húszéves lenni! Én százhúsz éves ember akarok lenni! Ez a fantasztikus! Olyat megélni, amilyet még soha azelőtt.
– Döbbenettel figyelem magát évek óta. Elképeszt a bátorsága! Hogy képes szüntelen váltani és újrakezdeni! Az akkori Jugoszláviából áttelepülni, egyedül nekivágni a világnak, színésznek lenni, karriert csinálni, férjhez menni, gyereket, majd gyerekeket vállalva kiszállni, visszatérni…
– Több mint tíz éve már… Amikor már itt éltem, és először mentem haza karácsonykor… Láttam, hogy szét van darabolva a szoba közepén a nagyszekrény! Mi a csuda történhetett?! Hát az történt, hogy a háború alatt nem lehetett éppen húst kapni, ezért fogták magukat az én drága értelmiségi szüleim, a kredencből ólat eszkábáltak, és elkezdtek csirkét keltetni. Lámpákkal, meleg vizes palackokkal. Mivel gyakori volt az áramkimaradás, szegény csibéknek annyi erejük sem volt, hogy a tojást szétrepesszék, úgy kellett kihámozni belőlük. Annak a karácsonynak az volt a varázsa, hogy járni tanítottuk szegényeket, de volt csirke otthon! Én ezt a szemléletet hoztam a szüleimtől! Az én vagabundságom, energiám semmi az övékéhez képest!
– De azért a karácsonyi készülődésre tudja összepontosítani az erőit? Vagy a mamára ilyenkor is számíthat?
– Mit gondol, maga ebből mennyit tud továbbadni a gyermekeinek?
– Én kicsit lökött vagyok, olykor kicsit szórtabb… De szerencsére jött egy ember az életembe, aki ezt kiegyensúlyozza… Aki tökéletes társam lett.
– Mit jelent az, hogy társ? Annyit használjuk, és olyan rosszul…
Izabella válaszát és a teljes páros interjút az e heti Nők Lapjában olvashatjátok.
További kiemelt témáink a Nők Lapja december 17-én megjelenő, 51–52. számából: Karácsonyi, 132 oldalas számunk december 17-én jelenik meg és december 29-éig kapható. Az 1. számot pedig december 30-ától vásárolhatod meg. Divat Sztárinterjú Együtt maradhatnak! A heti szerkesztő, Papp Diána ajánlásával: Továbbá: Szépség, Konyha, Egészség, Horoszkóp, Társkereső és még sok minden más! Ne felejtsétek: Nőnek lenni jó! |
Barátok közt.lap.hu »
Tv.lap.hu »
RTL Klub.lap.hu »