Sztárok

Filmet forgatnak Puskás Öcsiről

Egész estés, nagyszabású dokumentumfilm készült Puskás Ferencről, aki ennek az alkotásnak az elkészülését már nem élhette meg, de archív felvételek segítségével a közönség újra láthatja, hallhatja a hangját.

Puskás – a legismertebb magyar szó és a legismertebb magyar név világszerte. Egy ember, akit Spanyolországban Panchóként ismertek, aki játszott és edzősködött a Föld minden táján Görögországtól Ausztráliáig, és akit mindig, mindenhol szerettek. A hazánk határain innen és túl is nagy hírnévnek örvendő dokumentumfilm-rendező, Almási Tamás bejárta a világot, hogy a nagyérdemű a filmből olyan dolgokat tudhasson meg Puskásról, amelyek eddig a legnagyobb rajongók előtt is ismeretlenek voltak…

Puskás Öcsi a legendás aranycsapat tagjaként számtalan elismerést söpört be, játszott a Real Madridban, válogatott volt Spanyolországban. A róla készült dokumentumfilm életének olyan részleteit mutatja be, amelyek a nagyközönség előtt még ismeretlenek lehetnek, olyan archív felvételeket, amelyek azokban az országokban készültek, ahol élt és játszott 1956 után.

A filmet, amely minden bizonnyal nagy érdeklődésre tart számot, az egyik legismertebb dokumentumfilm-rendező, Almási Tamás jegyzi. Almási számos hazai és nemzetközi díjat nyert alkotásaival, ő az, aki a Guinness-rekordok könyvében is szerepelhetne, hiszen az egyetlen rendező, aki öt Magyar Filmszemle-díjas alkotást jegyez. Természetesen nemcsak a hazai szakma ismeri el filmjeit, nemzetközi szinten is többször díjazták munkáit.

A Puskás, Hungary című alkotás zenéjét Dés László szerezte, és feltűnnek benne Puskás pályatársai, barátai, testvére, felesége, akit mindenki Bözsikeként ismer, ahogyan Öcsi hívta az ő párját. A legjellemzőbben talán csapattársa, Buzánszky Jenő jellemezte Puskást egy régi interjújában:

Életét a labdarúgásnak szentelte, igazi barát és sportember volt a pályán és a pályán kívül. A pályán zseni, az életben ember tudott maradni. Beírta nevét abba az „Aranykönyvbe”, amely a magyarok nagy cselekedeteit és világörökségét rögzíti. Ez megőrzi nevét örökre a 21. század és a jövő évezredek magyarjai számára.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top