“Megkerestem az Explorerben az új kötésmintát”, “Elindítottam a Binget” – ismerős mondatok? Ha valaki egy hétköznapi beszélgetésben keveri össze a dolgokat, az nem nagy gond. De ha például saját magad keresel megoldást egy számítógépes problémára, vagy egy ügyfélszolgálatos munkatárssal szeretnéd megértetni, mi nem működik rendesen, nem árt, ha tisztában vagy az alapfogalmakkal.
A böngésző egy számítógépes program, más néven szoftver, ezzel lehet megnézni az internetes oldalakat. Ilyen böngésző például az Internet Explorer, ami a legtöbb számítógépen alapból megtalálható, mert része a Windows operációs rendszernek. Ha ezt a kis kék e betűvel jelölt programot elindítod, és beírod a felső beviteli mezőbe a keresett oldal címét, máris olvashatod, nézegetheted a téged érdeklő tartalmakat.
A kereső olyankor segít, amikor csak azt tudod, miről szeretnél olvasni, de nem tudod, hol keresd. A kereső már tulajdonképpen egy internetes oldal, amit a böngésződdel megjelenítesz, ilyen például a Bing. Csak annyit kell beírni a a böngésző felső sorába, hogy bing.hu – máris a kereső egyszerűen áttekinthető főoldalán találjuk magunkat. Itt már eltéveszthetetlen a nagy, középső szövegmező, ide lehet beírni, mit is keresünk. A fenti példánál maradva, ha kötésminták között szeretnénk böngészni, elég beírni ezt a szót, és a kis nagyító ikonra kattintás után pillanatokkal már ott is van előttünk a találatok listája, ahol a nevekre kattintva eljutunk a keresett weboldalakhoz. Az újabb böngészőkben (például az Internet Explorer 8-ban) már beépítették a kereső funkciót, méghozzá a jobb felső sarokba – ez is egy kis beviteli mező, ahová már mindenféle előzetes oldalra navigálás nélkül csak beírjuk, mit keresünk, a képernyőn már csak a találati lista jelenik meg!
Jó keresést és jó böngészést!
Töltsd le az egyedi Nők Lapja Café tartalmakkal feltúrbózott böngészőt! >>>