A Szombat Esti Láz évek óta nagy álmod volt.
A korábbi szériákat végignéztem, de hiába vágytam ide, úgy sejtettem, hogy sosem fognak meghívni versenyzőnek, mert tanultam táncolni. Amíg az első próbán Andris azt nem mondta, hogy “ez a szamba”, addig azt hittem, nekem ez könnyen megy majd, tudok táncolni. Aztán szembesültem vele, hogy semmi közöm ehhez az egészhez, nagyon más, mint amit egykor tanultam. A tánc hosszú évekig a hobbim volt, és néha még ma is azzal álmodom, hogy táncolok, balettet vagy éppen kortárs táncot. Nagy szerelmem volt a műfaj, de végül tudatosan nem ezt választottam a szakmámnak.
Amikor nézted az előző szériákat, abban már gondolkodtál, hogy ki lehetne a műsorban az ideális partnered?
Ilyen szemmel nem néztem, most viszont nagyon örültem, amikor megtudtam, hogy Angyal Andris lesz a párom. Rá abszolút emlékeztem az előző évekből, az egyik emblematikus figurája az eddigi négy szériának. Van a műsornak egy-két olyan szereplője, aki ugyan nem sokszor szólal meg, de annyira szuggesztív, hogy nyomot hagy az emberben. Nagyon kedvelem, ahogy a partnernőivel táncol. Kihoz valami olyat belőlük, ami mélyen bennük van, de nélküle talán soha nem bújna elő. Nagyon nehéz ezt megfogalmazni, de most, hogy vele próbálok, azt hiszem, kezdek rájönni, mi a titka.
Elárulod?
Ez egy nagyon érzékeny dolog. Nagyon ritka állapot, amikor az ember úgy érezheti magát nőnek egy férfi mellett, hogy egy pillanatra sincs zavarban attól, hogy bármi olyan szándéka lenne, ami kihat a civil életre is. Általában nem tudják ezt a határt megtartani, az a jellemző, hogy ha az ember valaki mellett nőnek érzi magát, egy idő után kellemetlenné válik a helyzet, ha ő igazából nem akar tőle, mint férfitól semmit. Közben pedig az is nagyon rossz, ha nincs meg az a bizonyos kémia, mert anélkül ezt nem lehet csinálni. Andris amikor táncol, igazi “férfiállat”, aki mellett törékeny nőnek érezhetem magam. Amikor pedig véget ér a tánc, egy nagyon szerethető, idióta óvodássá válik, akivel három nap alatt haverok lettünk. Nem próbáltunk még egy hete, amikor már tudtam, hogy ha gátlástalanul hátba vágnám, egy jót nevetne rajta. Hihetetlen öniróniája van, ami nagyon fontos, mert az alacsony emberek általában nem tudnak önmagunkon nevetni. Sok alacsony férfikollégám van, és nagyon nehéz velük, mert úgy érzik, valamit nem kaptak meg a Jóistentől. Andrisnál ez nincs így. Nyilván nagyon sikeres a szakmájában, és úgy hiszem, sikeres az életében is, nincs mit kompenzálnia, harmóniában van a világgal és önmagával is – emiatt nagyon jó vele lenni. Sokat poénkodunk, nevetünk, de egy pillanatig sem érzem magam zavarban mellette.
Akkor ideális párt alkottok.
Már csak azért is, mert az életem egy olyan szakaszát élem, amikor nagyon kellemetlen volna, ha a táncpartnerem akár egy fél mondattal is, de arra utalna, hogy bármi többet akar tőlem. Biztos vannak olyan időszakok, amikor ez imponál az embernek, én most ezzel nem tudnék mit kezdeni. De itt erről nincs szó, Andris nagyon jól bánik az emberekkel, és nagyon érzi mindenkinek a tűréshatárát. Pont annyira hajcsár, ami még belefér. Tudja, hogy mi az a mondat, amivel még ösztönöz, de azt is nagyon jól érzi, melyik beszólásánál hagynám ott a próbateremben.
Hogy védekezel a bulvár ellen? Kialakult az évek alatt egy páncél? Sokat bántottak…
Volt egy fél év, amikor egy applikáció jelezte a telefonomon, hogy van-e valami új megjelenés a nevemmel. Úgy éreztem, hogy jobb, ha én figyelmeztetem a szüleimet, hogy megint ott virítok valami szennynek a tetején. Akkor minden reggel az óra csörgése előtt megébredtem, és néztem a böngészőt, hogy na, ma vajon mi jelenik meg. Kegyetlen fél év volt. Én klasszikus értelemben vett kispolgári családból származom, ahol az is fontos, hogy mit mondanak a szomszédok. Persze nem állítom, hogy ez jó, így kell élni, de ebben a szellemben nevelkedtem. Nekem számít, hogy mit gondolnak rólam. És nem csak azért, mert mondjuk ki, ebből élek, és féltem a megélhetésem, hanem mert nem szeretem, ha az emberek olyasmit gondolnak rólam, ami nem igaz. Ebből a szétköltözős történetből a sajtó engem hozott ki bűnbaknak, hiszen nálunk mindenki skatulyákból építkezik. Sem Zoli, sem én soha egy fél mondattal nem adtunk indokot arra, hogy ez legyen a végeredmény. Én lettem szerintük a hunyó, pedig itt nincs hunyó. Ez a történet sem fekete-fehér. Zolival mire nyilvánosságra hoztuk a közleményünket, egyikünkben sem volt harag, és mindhárman, Zalánt is beleértve nagyon tisztességesen álltunk helyt ebben a szituációban. Nekem borzalmasan fájt, hogy ezt nem vették tudomásul. A sajtó senkit nem talált ebből a körből, aki köpdöste volna a másikat, de megoldották maguk. Mi mindannyian ugyanazt kommunikáltuk, és hittük, hogy egy idő után majd elhallgatnak. Ez másfél évbe telt. Hetekig napról napra jöttek a legkeményebb cikkek, úgy, hogy senki sem szólalt meg. Ez nagyon megnehezítette az életünket. Nemcsak a miénket, hanem a körülöttünk élőkét is. Szóval védőpajzs nincs. Megvisel, fáj, nem tudom megtenni, hogy ne szembesüljek vele, mindig lesz valaki, aki az orrom alá dugja ezeket a cikkeket. De most, hála Istennek, abbahagyták.