1. A igazi neve valójában csak Joanne Rowling. A Kathleent, amit nagyanyja után választott, csak azért illesztette be, hogy a kiadó két kezdőbetűt tehessen a címlapra a szerző valódi keresztneve helyett. Erre azért volt szükség, mert a kiadó nem volt benne biztos, egy női író könyvét fiúk is elolvasnák.
2. Vezetéknevét sosem szerette, mert az áthallás miatt mindig Rollingnak csúfolták. Ez nem volt másképp Portugáliában sem, ahova 1991-ben költözött. Angoltanárként kezdett dolgozni, tanítványai pedig viccesen csak “Rolling Stone”-nak becézték.
3. Megszállottan rajong a vonatokért. Így már mindent értek.
4. Kedvenc fejezete az Edevis tükre, a sorozat első kötetéből, a Harry Potter és a Bölcsek kövéből származik. Ezt már Portugáliába költözésének első hetében megírta.
5. Mivel az egyetemi évek alatt kevés pénze volt, barátainak születésnapi ajándékként saját, személyes történeteket írt.
6. 2004-ben a Forbes magazin az év legnagyobb szenzációjának tartotta, hogy J.K. Rowling is belépett a milliárdosok klubjába. Bár az előkelő társaságban csak az 552. helyre volt elég egymilliárd dollárosra saccolt vagyona, a magazin ezt nagy sikerként könyvelte el, hisz a listán szereplők nagy részével ellentétben ő nem örökölt, és nem is egy vállalat élén állva gazdagodott meg. Sőt, ő az első és egyetlen a listán szereplők közül, aki könyvírással keresett milliárdokat.
7. Az első dolog, amit anélkül vett meg, hogy megnézte volna az árcédulát, egy drágaköves gyűrű volt.
8. Hiába erősíti a leggazdagabbak táborát, nem felejti el, hogy volt idő, amikor ételre sem nagyon futotta. Megszállottan be akarta fejezni a könyvét, ezért minden idejét az írásnak szentelte. Munkája nem volt, így lányával (akinek azóta két testvére született második házasságából) egy dohos, fűtetlen lakásban húzta meg magát. Épp ezért a mai napig rengeteget adakozik: a Harry Potter ötödik részének megjelenésekor kizárólagos jogot adott mintegy húsz, Németországban, Ausztriában és Svájcban kapható, hajléktalanok által árusított “aszfaltlapnak”, hogy a könyv első fejezetét két héttel a hivatalos megjelenése előtt közölhessék. A 6. kötet első fejezete Magyarországon is a Fedél Nélkül című lapban jelent meg először.
9. Nicholas Sparks mellett ő az egyetlen kortárs író, akinek a műve egy évig folyamatosan szerepelt a New York Times kemény- és puhafedeles best sellerjeinek a toplistáin.
10. 2004-ben tiszteletbeli diplomát kapott az Edinburgh Egyetemtől a Harry Potter-könyvek megírása miatt és a gyermekirodalomban nyújtott kiemelkedő munkájának elismeréseképpen.
11. A Harry Potter-sorozat karaktereinek túlnyomó része kitalált szereplő. Hermione Grangert azonban az írónő saját magáról mintázta, míg Gilderoy Lockhartot, a sötét varázslatok kivédésének tanárát olyan személyről, akit jól ismer. Bár Rowling sosem árulta el, ki volt a minta, sokan első férjét vélték felfedezni a narcisztikus, arrogáns tanár személyében.
12. Ahelyett, hogy számítógépet vagy írógépet használt volna, minden könyvét kézírással jegyezte le.
13. Legnagyobb hősének Robert F. Kennedy-t tartja.
14. Az ő legnagyobb rajongója pedig Stephen King. A New York Times könyvajánló rovatában az összes könyvéről írt kritikát.
15. Ő maga, akárcsak könyvének főszereplői, egy kastélyban él. Azonban van két háza Skóciában. 2003-ban testőréül fogadta a SAS, az angol Különleges Légi Szolgálat egyik emberét, hogy védje meg perthshire-i otthonát és ott élő családját.