“Nem tudunk felhozni egy Hamletet, nem ő volt II. Richard, nem ő volt Rómeó, nem ő volt Cyrano, ő lett A Bajor. Ő, amikor ment az utcán, akkor is színész volt. (…) Azt játszotta, hogy ő Bajor Imre“ – mondta a színészről halála után Gálvölgyi János, az egyik legjobb barát. Emlékezzünk rá így!
1. Irány Visegrád a Tóthtal, aki szép, okos és csupa izom. Olyasforma lehet, mint én…
2. Ede bácsi
Bajor Imre a színházi életbe már 19 évesen belecsöppent, sosem akarta megváltani a világot, csak boldogabbá tenni, az asztal alá röhögtetni az embereket. Az alkata nem volt meg ahhoz, hogy ő játssza a legsármosabb színházi karaktereket, de minden tehetsége megvolt ahhoz, hogy jobb legyen, mint a szerep, a szerep legyen Bajor.
3. “Nem tudom, mennyire vagyok jó színész, de nekem reggeltől estig szükségem van rá, hogy az legyek, és szeressenek.”
4. Miért lett Kicsihuszár?
Valójában Bajor Imre sem tudta. Mint egy korábbi interjúban egyszer elmesélte, Havas Henrik száján egyszer csak kicsúszott, egyfajta zrikálásképp. Mikor a közönség hasát fogva nevetett, és sikítva tapsolt, érezte, ezt már nem mossa le magáról. Jobb, ha megbarátkozik vele, hogy ő lesz a Kicsihuszár.
5. “Egy nagy hülye gyerek vagyok, aki mindennap mókázni akar”
6. “Én nem vizet prédikálok, hanem inkább bort iszom!”
Mondta többször, ráadásul nem is szeretett egyedül “prédikálni”. Bajor Imre legjobb barátja, Koós János unszolására költözött vidékre. Füleken, ahol feleségével házat vettek mindig otthonosan érezte magát, mint mondta, Koós Jánossal olykor meglátogatták a helyi “könyvtárat”, ahol baráti alapon legurítottak néhányat. “Felmegyünk a boltba tejért, újságért, ezért-azért, amazért. Ez egy program. Felsétálunk, és ha a vegyesbolt nyitva van, bemegyünk, meg a Szabó Ervin könyvtárba is. Ha van Dosztojevszkij-kötet, elhozzuk, ha nincs, legurítunk két fröccsöt” – mesélt nevetve a füleki hétköznapokról és nyugodt hétvégékről korábban Bajor Imre.
7. “Nekem ő mindig ádázul tudott udvarolni, és én ezt szerettem. Hiányozni fog, a színészi nőiségemnek is” – Hernádi Judit.
A Heti Hetesben is látszott, mennyire összeszokott trió Bajor, Hernádi és Gálvölgyi.
8. Nála jobban senki sem tud Bálint gazdát Idézni
9. Valaki hiányzik már
Heilig Gábor volt azon barátok egyike, aki Imrét a halálos ágya mellett is meglátogathatta. Mint mondta, egy közmondás szerint akárki meghal, egy világ veszik el. Bajor Imre halálával ő is megértette, hogy mit jelent ez a gondolat mélyen, legbelül. A Heti Hetes emlékműsorában pedig eljátszotta Bajor Imre nyárbúcsúztató dalát, amit minden évben elénekeltek együtt.