Sztárok

Kozák Danuta bronzérmes, a kenupáros ezüstérmes

Újabb magyar érmek a szegedi kajak-kenu vébén. Ez a két dobogós hely egyben két női kenus és egy női kajakos kvótát is jelent Magyarországnak a jövő évi tokiói játékokra.

A csütörtöki kajakpárosból kizárt Kozák Danuta bronzérmet és ezzel az országnak egy tokiói kvótát szerzett vasárnap kajak egyes 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, amelynek a szombati versenynapján is sorra gyűltek a magyar érmek.

Az olimpiai bajnok Kozák címvédőként indult, ám az új-zélandi Lisa Carrington és a fehérorosz Volha Hudzenka mögé szorult, s így lett harmadik.

Fotó: Kozák Danuta a vébén, MTI/Kovács Tamás

A tavaly is vb-másodikként zárt Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső pedig – a kínai Hszü Si-hsziao és Szun Meng-ja mögött – ezüstérmesek lettek a kenu kettes 500 méteren, ezzel két tokiói kvótát bebiztosítva.