Az eddig kétszeres Guinness-világrekorder és többszörös óceánátkelő hajós egy egyszemélyes kajakban evezett végig a Duna teljes magyarországi szakaszán. Az alapvetően 4 napos túrát éjjel-nappal evezéssel 57 óra alatt teljesítette, ezzel új, hitelesített rekordot állítva fel ezen a szakaszon. Rakonczay Gábort a februári időjárás sem kímélte, sőt egyik éjszaka még a kétfokos Dunába is beleesett, de úrrá lett elkeserítő helyzetén is és folytatni tudta a túrát.
„Fizikailag és mentálisan is kemény 57 óra áll mögöttem. Első éjszaka Esztergomnál erős oldalszél érkezett, megnőttek a hullámok, ami folyamatosan oldalra mozgatta a hajót. Hajnali 3-kor egy erős széllökés beborított a mindössze 2 fokos Dunába. Kiúsztam a kajakkal a partra, majd visszaültem és leeveztem a következő találkozási pontig. A kísérőbuszban átöltöztem, átmelegedtem, és folytattam az utam. Amikor elvállaltam ezt a felkérést, azt gondoltam, a Duna egy hosszú és unalmas folyó, ehhez képest végig olyan volt, mint egy akciófilm: folyamatosan figyelni kellett, a folyó tele van meglepetéssel” – mondta friss rekordja után Rakonczay Gábor.
Nem ez volt Rakonczay első extrém kalandja, elmondása szerint egészen kiskorától kezdve ilyen életre vágyott. „Gyermekkorom óta álmodoztam arról, hogy ilyen kalandokban veszek részt, mindig kerestem a kihívásokat, soha nem voltam ebből a szempontból átlagos. Mostanra ez lett az életvitelem, már nem kell agyalnom rajta, hogy mi legyen a következő nagy vállalkozásom, mert van 4-5 terv a fejemben, csak az a kérdés, hogy melyiket váltsam valóra” – magyarázta Gábor, aki hozzátette, nem a veszély motiválja.
„Természetesen néha én is félek, de amikor már benne vagyok egy szituációban, és felkészülök, akkor átkerülnek a dolgok a veszélyesből a bevállalható kategóriába. Nem a veszély motivál, ha áthajózod az óceánt, nem a vihar miatt hajózol, de tudod, hogy elkerülhetetlen” – magyarázta Rakonczay.
„A hozzám közel álló emberek régóta ismernek, tudják, hogy milyen vagyok. A szüleim is tudják, hogy már gyerekként is kilógtam a sorból. Az első útjaimnál volt izgulás, de ez idővel normális szintre állt be, és természetesen a környezetemnek igyekszem nem a kockázatokat kiemelni” – tette hozzá a rekorder.