Cserháti Zsuzsa mindössze 55 éves volt, amikor örökre itt hagyott minket. Dalait a mai napig szeretik kicsik és nagyok, emellett nincs olyan tehetségkutató, ahol legalább egy ember ne próbálná meg előadni a slágereit. Hiába. Cserháti Zsuzsa örök és pótolhatatlan előadó volt, aki nemcsak tehetségével, hanem szeretetreméltó személyiségével is örökre belopta magát az emberek szívébe. Az énekesnő fiának, Szirtes Krisztiánnak nagyon hiányzik az édesanyja. Mint mondja, Cserháti sosem gondolta, hogy a családján kívül bárki emlékezni fog rá a halála után.
„Nagyon csodálkozna, ha látná, hogy ma is sokan vannak, akik törődnek vele és kimennek a sírjához. Szentül meg volt győződve róla, hogy elnyeli majd az idő, és nehezen lehetett volna meggyőzni ennek ellenkezőjéről” – mesélte Krisztián, aki szerint édesanyja egy kitartó és céltudatos nő volt, ezen tulajdonságokat pedig örökölte tőle.
„Anyu nagyon maximalista volt, mindent végigvitt, ezt tőle örököltem. Emlékszem, egyszer egy egész rajzfüzetet másoltam át, anyu pedig mondta, hagyjam, de nem hagytam. Éjjel háromkor a füzeten aludtam el, de megcsináltam. De az is örök emlék marad, amikor azt mondta, kedvességgel és szeretettel bármit el lehet érni. Ez mindig eszembe jut például, amikor ügyeket intézek… és szinte hallom a hangját is.”
Az énekesnő az 1970-es évek egyik legtöbbet foglalkoztatott énekesnője volt. Legnagyobb sikereit a Kicsi, gyere velem rózsát szedni, a Boldogság, gyere haza és az Árva fiú című dalokkal aratta. A nyolcvanas években a budapesti Moulin Rouge mulató vezető énekese volt. Később betegség miatt hirtelen jelentős túlsúlyt szedett fel, ezért egy időre eltűnt a közönség szeme elől. 1998-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztjét.
Íme egy galéria Cserháti Zsuzsa emlékére:
2003. július 23-án hunyt el. A halála után megjelent Életem zenéje című dupla válogatáslemez rögtön az eladási listák élére került, és platinalemez lett.