A Soma Mamagésa néven ismert Spitzer Györgyi Insta-posztot írt az önelfogadásról és arról, mennyire nem ment ez éppen neki, fiatalabb éveiben. A bejegyzésbe egy 14 éves korában készült igazolványképet is berakott, amiről ezt írta:
„Eszembe jutott, hogy mennyire utáltam magam akkor. Mennyire gyűlöltem a hajamat, amivel azt se tudtam, hogy mit kezdjek. Tizenegy évesen, az első menstruációm után kezdett begöndörödni, és kb. egy év alatt átalakult szőrré. És ehhez jöttek még a pattanások is, amiket gimis koromtól úgy próbáltam “eltakarni”, hogy folyamatosan krémpúdereztem magam, amitől még pattanásosabb lettem.”
Soma emlékei szerint még huszonéves kora elején is
„állandó maszkot” viselt, önutálata miatt.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Volt olyan, hogy azt éreztem, olyan ronda vagyok, hogy nem korrekt tőlem, hogy kimenjek az utcára, és ezzel a külsővel terrorizáljam az embereket.” Az úttörőtáborban az egyik este testrész-szépségversenyt rendeztek – folytatódik a bejegyzés – ő pedig minden kategóriában az utolsó lett.
„A sors iróniája, hogy életem első női tábora ugyanezen a helyen volt. Oda vittem el először a nőtársaimat gyógyulni, ahol először éltem át ilyen direktben, hogy a lányok bántanak.”
Szerinte ez az élmény is kellett hozzá, hogy rájöjjön, „minden értünk való lehet, ha képesek vagyunk transzformálni.
Vagyis minden fájdalom, nehézség, trauma a mi transzformációs tőkénk. Ezt látom bele a függőleges 8-asba –
ezért lettem nyolcas mánia Amália.
Ez a 808 Nő teremtő ereje rendezvény sorozatomnak is gyökere.”
Ha eljutunk oda, hogy megértsük, minden nehézség, trauma, fájdalom értünk való volt, akkor a fájdalom átalakul erővé, bölcsességgé, átadni való tudássá – írja. „A transzformáció lehetőségének a terjesztése életem fő célja és lényege. Szeretem magam” – zárja bejegyzését Soma Mamagésa.