A hüvelygomba mindig rosszkor jön
A gombás hüvelyfertőzés a nők rémálma: kellemetlen viszketéssel, gyulladással, égő érzéssel járó nyavalya, amelyet jellegzetes, sárgásfehér színű, „darabos” hüvelyfolyás kísér. Rossz hír, hogy ez az egyik leggyakoribb intim fertőzés, amellyel négyből három nő legalább egyszer találkozik élete során, sőt sokuknál a hüvelygomba vissza-visszatérő jelleggel is gondot okoz. A kellemetlen tünetek igencsak megkeseríthetik a vakációt, ezért jó okod van rá, hogy minden lehetséges óvintézkedést megtegyél a hüvelygomba megjelenése ellen.
Nyári „top 3” faktor, ami hajlamosíthat a hüvelygombára
A hüvelygomba valójában „velünk él”, hiszen a normál hüvelyflórában egyébként is jelen van a Candida gombafaj – csak éppen nem okoz gondot, egészen addig, amíg valamiért hirtelen túl nem szaporodik. Nem árt tehát, ha tisztában vagy vele, mely tényezők segíthetik elő a Candida-fertőzés kialakulását, mert csak így tudsz tudatosan tenni ezek ellen. Íme a leggyakoribb „nyári” hajlamosító tényezők:
1. A közös törölközőhasználat. Bármennyire is szereted a társadat, szerelmedet, férjedet, akkor se használjátok ugyanazt a törölközőt. Még a strandon is legyen privát törcsid, otthon pedig végképp ne közösködjetek ezen a téren. Sőt a textilt, amivel az intim területeidet törlöd, a lehető leggyakrabban mosd ki, méghozzá magas hőfokon!
2. A túl sok stressz. Az elmúlt másfél évben a szorongás az életünk állandó kísérőjévé vált, itt az idő tehát, hogy lazíts végre! A stressz ugyanis gyengíti az immunrendszert, ami miatt jóval fogékonyabb lehetsz bármilyen betegségre, így a hüvelygombára is. Engedd el a mindennapok nyűgjeit, élvezd a vakációt, a munkahelyi e-maileket pedig főleg ne olvasgasd! Kíméld az idegeidet, és máris rengeteget tettél az intim egészségedért.
3. A strandbüfé…! Bizony, a strandon sem érdemes ám mindent megenni, amit ott árulnak. Az olyan szénhidrátdús ételek, mint a lángos vagy a palacsinta nemcsak az alakodra lehetnek veszélyesek, hanem túlzott fogyasztásukkal az immunrendszeredet is gyengíted. Vagyis a nyakló nélkül bevitt cukor és szénhidrát az intim fertőzésekre is hajlamosabbá tehet.
Legyen „B” terved is: arra az esetre, ha mégis megtalál a hüvelygomba
Előfordulhat persze, hogy minden óvintézkedés dacára beüt a baj, hiszen a hüvelyflóra érzékeny belső egyensúlya még számos egyéb okból megborulhat (pl. betegség, gyógyszerszedés stb.), aminek következtében hüvelygomba alakulhat ki. A probléma helyi, kiegészítő kezeléséhez jó választás lehet a patikában recept nélkül kapható Micovag Plus hüvelykúp, amely természetes összetevőkkel, bórsavval, tejsavval és kamillakivonattal segíti a hüvelygomba kezelését. Tejsav- és bórsavtartalma visszaállítja a normál hüvelyi pH-t és gátolja a gombák szaporodását, kamillakivonata pedig csökkenti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. Így a Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát.