A következő egyszerű, de hatékony praktikák felveszik a kesztyűt a nátha és az allergia kellemetlen tüneteivel szemben is!
Párásítsunk!
Ha náthásak vagyunk, a páradús levegő segíthet, hogy hamarabb meggyógyuljunk: engedjünk a kádba meleg vizet, csukjuk be a fürdőszoba ajtaját, és miközben fürdünk, lélegezzük be a párás levegőt. Akár a fürdővízbe, akár a párologtatóba cseppentünk, a szegfűszeg, a levendula, az eukaliptusz, a borsmenta vagy az erdeifenyő illóolaja természetes fertőtlenítőként funkcionál.

(Fotó: Getty Images)
Használjunk érszűkítő orrspray-t!
Rengetegféle orrspray létezik, de ha makacs náthával van dolgunk, akkor jó lehet, ha a kétkomponensű, azaz nyákoldó és érszűkítő hatású mellett döntünk. Amellett, hogy segít feloldani a letapadt váladékot, az érösszehúzó hatásának köszönhetően csökkenti az orrnyálkahártya duzzanatát is.
Megfelelő folyadékbevitel!
A nyálkahártya szárazsága vagy éppen a nedvessége azon is múlik, hogy mennyi folyadékot fogyasztunk. Vagyis nátha, megfázás esetén szenteljünk külön figyelmet a folyadékpótlásnak: fogyasszunk napi 2,5-3 liter szénsavmentes ásványvizet.
Könnyű, zöldséges, vitamindús levesek
A zöldség- és húslevesek nemcsak finomak, hanem gyógyítóak is. Amellett, hogy vitaminokban gazdagok, a húsleves gyógyító hatása a húsban található aminosavak gyulladáscsökkentő hatásában rejlik.
Sok pihenés, alvás
A legrosszabb, amit tehetünk, amikor náthásak vagyunk, ha nem hagyjuk, hogy a szervezetünk pihenjen, a gyógyulásra koncentráljon. Maradjunk ágyban, pihenjünk, amennyit csak tudunk, illetve amennyit a szervezetünk igényel! Addig sem fertőzünk meg másokat, és mi is sokkal gyorsabban gyógyulunk.
Gyógynövényteák
A megfelelő folyadékbevitel azért is fontos, mert a nyálkahártyák hidratálása beindítja a váladéktermelést, ez pedig abban segít, hogy a szervezet a váladékkal együtt a kórokozókat is eltávolítsa. A náthaszezonban nagy segítségünkre lehet a fekete és a zöld tea, hiszen mindkettő tele van antioxidáns hatású vegyületekkel. Ha citrommal isszuk, vigyázzunk, hogy a langyosra hűlt italba csepegtessük a citromlevet – így annak C-vitamin-tartalma nem illan el. A gyömbértea is remek választás, mert a köhögés mellett az émelygést is enyhíti. Jó választás a köhögéscsillapító hársfa- és az immunerősítő hatású echinaceatea is. A teához tegyünk pár csepp mézet is, hiszen antibakteriális hatása van!
Mindig legyen otthon hagyma!
A vörös- és fokhagymát évszázadok óta használják a megfázás tüneteinek kezelésére. Antibakteriális hatásuk mellett jót tesznek az immunrendszernek, segítenek a felesleges felgyülemlett váladék feloldásában és eltávolításában, és tisztán tartják a légutakat is.
Ugyanakkor ne erőltessük az evést, ha nincs étvágyunk, inkább próbáljunk meg gyümölcsöket, zöldségeket, meleg italokat fogyasztani! A fenti praktikák nem csodaszerek, de segíthetnek gyorsabban legyőzni a betegséget a tünetenyhítő szerek alkalmazása mellett. Ha szükséges, vegyünk be lázcsillapítót, fájdalomcsillapítót, torokfertőtlenítőt és pihenjünk. Ha eldugult az orrunk, alkalmazzunk orröblítést, és vessünk be orrspray-t.
A Reventil orrspray-vel újra fellélegezhet!
Kora tavasszal a megfázás, azaz a nátha még gyakran nehezíti meg a mindennapokat, de már a pollenallergia miatt is tüsszöghetünk. A kellemetlen tünetek enyhítésében segítségünkre lehet a vény nélkül kapható Reventil orrspray.
A 4 az 1-ben hatású Reventil orrspray jelentősen mérsékli az orrdugulást, az orrfolyást, az arc- és fejfájást, a szaglás és ízérzékelés zavarát.
Egyedülálló összetevője egy gyulladáscsökkentő hatású molekula, az ectoin, amely enyhíti az orrnyálkahártya szárazságát, elősegíti annak regenerációját. A Reventil orrspray tartósítószer-mentes és gyermekek számára is alkalmazható.
Vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!