2. tipp
Tévhit, hogy a kutyák nem fagynak meg. Egy hideg téli éjszakán megfelelő menedék nélkül halálra fagyhat bármelyik kutyus. Legkönnyebben az állat füle, farka és lábai fagynak el. A kutyaházakat, macskalakokat ezért béleld ki padlószőnyegel, méretre vágott polifoam-mal és gondoskodjunk mindig száraz fekhelyről. Bizonyosodj meg róla, hogy a házikók nem áznak be; ajtajukra lengőajtó-szerűen szögelj szőnyegdarabot. (Vigyázz, hogy ne álljanak ki szögek sem kívül, sem belül, nehogy megsértsék az állatot!)
3. tipp
Ha teheted, hirtelen hideghullám vagy eső esetén engedd be az állatokat legalább a garázs, fészer, pince vagy lépcsőház egy kibélelt, szélvédett sarkába. A kutyaházak, macskalakok lehetőleg déli fekvésűek legyenek. Ha mégsem sikerül szélvédett helyet találni, alakítsunk ki L-alakú bejáratot álatainknak. Ha kennelt építünk, figyeljünk rá, hogy kellően szigetelve legyen; alapja pedig jónéhány centivel a föld fölött legyen.
A kutyaház mindig elég nagy legyen, hogy az állat fel tudjon benne állni és meg tudjon fordulni, de elég szűk, hogy a testmeleget benttartsa.
4. tipp
Segít a testhőmérséklet megőrzésében, ha a kutyák alá faforgácsot (nem fenyő és cédrus!) vagy szalmát teszünk. Rongyot ne tegyünk a házba, mert a kutyák a tappancsukon bevihetik a vizet és a nedves rongyok megfagyhatnak. A kutyaházak, macskalakok fekvőhelye mindig legyen száraz, nehogy az állatok a nedves fekhelyen felfázzanak. Ellenőrizd naponta.
5. tipp
Ha kutyád, cicád nem fogyasztja el egyszerre a kirakott élelmet, vigyázz, nehogy az megfagyjon és ehetetlenné váljon. Ha megfagy, vidd be és olvaszd fel, vagy keverd össze meleg, friss élelemmel.
+ 1 tipp
Gyakori tévhit, de a jég és a hó nyalogatása nem helyettesíti a friss vizet. Ellenőrizd minél gyakrabban, hogy nem fagyott-e be az itatótál.