Nem akarják a Cannes-ban élők, hogy bárki is burkiniben menjen strandra, mert – ahogy azt Thierry Migoule, a város önkormányzati szolgáltatásainak a vezetője magyarázza – „a kirívó ruházat a velünk háborúban álló terrorista mozgalmakra utal”.
Épp ezért új szabályt hoztak, amely szerint kitiltják a tengerpartról azokat, akik nem „a Francia Köztársaság alapelvét képező szekularizmusnak és a jó szokásoknak megfelelő fürdőruhát„ viselnek.
A David Lisnarp polgármester által aláírt szabályzat továbbá hangsúlyozza, hogy „a vallási hovatartozással feltűnően kérkedő strandviselet” megzavarhatja a közrendet, amit meg kell akadályozni, különösen akkor, „amikor Franciaország terrorista támadások célpontja”.
Franciaországban az utóbbi másfél évben több iszlamista indíttatású terrortámadás történt. A legutóbbi Nizzában, ahol egy tunéziai férfi mintegy nyolcvan embert gázolt halálra a francia nemzeti ünnepen.