Az elmúlt években Katalin hercegné tette trendivé az uralkodócsaládok, illetve általában véve a hírességek körében is a ruhaismétlést. Nem ő volt azonban az első a brit királyi udvarban, aki többször is viselte ugyanazokat a ruhákat: ebben is Diana hercegnő volt a valódi úttörő. Igaz, ő némi csavarral csinálta, ugyanis a ruháit mindig átalakíttatta kissé, mielőtt újra felvette volna azokat, épp ezért volt kevésbé feltűnő a dolog. Most felidézünk néhány ilyen öltözéket a néhai walesi hercegnétől.
A hercegnő 1981-ben, a wimbledoni teniszbajnokságon viselte először ezt a válltöméses, virágmintás kosztümöt. Négy évvel később Cirencesterben, egy lovaspóló-meccsre újra felvette a szett szoknyáját, ám már egy másik fehér blúzzal, valamint piros pulóverrel, övvel és mindezekhez tökéletesen passzoló magassarkúval kombinálva. Ebben a kontextusban pedig a tapétaminta, mely az első alkalommal kissé koravén megjelenést kölcsönzött az akkor 20 éves Dianának, kifejezetten dögös viseletté vált.
A skót kockás Caroline Charles kosztümöt Diana először 1981-ben, a hercegi pár skóciai látogatásán öltötte magára. 1985-ben Walesben került elő újra a szett, minimális változtatással: akkor ugyanis a hercegnő egy magas, fodros nyakú blúzt vett fel alá, fejfedőt pedig nem viselt hozzá.
Lady Di nagy előszeretettel hordott pöttyös ruhákat, ezt a fehér alapon fekete pöttyös Victor Edelstein összeállítást pedig különösen szerette, ugyanis háromszor is láthattuk rajta nyilvános eseményeken. Először az 1986-os epsomi derbin, még az eredeti, derékfodros változatban, a hozzá illő kalappal viselte. 1987-ben, egy Windsorban megrendezett lovaspóló-meccsre már átalakíttatta: eltűnt róla a derékfodor, és nem vett fel hozzá kalapot sem. 1988-ban az ascoti derbin ismét ebben jelent meg. Akkor újra a kalappal és ugyanazzal – vagy ugyanolyan – magassarkúval kombinálta, mint az első alkalommal.
1987 februárjában Diana és Károly herceg Lisszabonba látogattak, a hercegnő ott viselte először ezt a kék-fehér csíkos, hagymaszoknyás ruhát, sötétkék, hosszított fazonú blézerrel. Néhány hónappal később a cannes-i filmfesztiválon ugyanezt az alapruhát viselte, egy pontosan ugyanolyan szabású, ám fehér blézerrel.
Szintén a lisszaboni úton viselte először ezt Catherine Walker estélyit, akkor még hosszú, vállhangsúlyos ujjakkal. Két évvel később egy londoni jótékonysági bálra aztán átszabatta. Az új fazon már magának a ruhának is jobban állt, Diana hercegnő stílusához és alkatához pedig nagyságrendekkel jobban passzolt.
1989-ben Ibrahim Babangida, Nigéria elnöke adott fogadást a londoni Claridges Hotelben. Diana hercegnő erre az eseményre vásárolta ezt a halványlila estélyi ruhát, szintén Catherine Walker kollekciójából, melyet ebben a változatban leginkább fényes derék- és szoknyarész uralt. A ruha felsőrészét aztán 1992-ben újrahasznosították, egy egyszerűbb, letisztultabb szoknyarésszel kombinálva, ami sokkal jobban hagyta érvényesülni az aprólékosan kidolgozott, virágmintás felsőt.
- Ezektől lett stílusikon Diana hercegnő
- Katalin hercegné eljegyzési gyűrűjének Meghan ujján lenne a helye?
- Diana hercegné különös szokásai: nem tusolt, masszőrhöz és beöntésekre járt, sokat edzett