„A rendőrség szerint görögdinnye-földet találtak a Marson” – ezzel a címmel jelent meg egy cikk a nívós The New York Times weboldalán. Jogosan merül fel a kérdés, hogy ha ez a helyzet, akkor miért nincs tele még a világ összes portálja, híradója és újságja a hírrel, amely a földönkívüli élet első bizonyítéka lehetne.
Nos, a helyzet az, hogy a cikk további olvasása nem segíti az eset megértését: „az FBI nem kommentálta azokat az értesüléseket, amely szerint dinnyék záporoztak volna az égből, de azt megerősítették, hogy kiviket viszont begyűjtöttek. Ez a történet rettenetesen unalmas.”
A fenti sorok valóban megjelentek a New York Times oldalán, azonban nem egy gyakornok tréfájáról van szó. A BoingBoing szúrta ki a Google hírszolgáltatásába, a Google News-ba is bekerült hírt, amely azóta eltűnt az amerikai újság internetes kiadásából, már csak az Archive.org gyűjteményében érhető el.
A Times a cikket eltávolította, a helyén már csak egy egysoros üzenet érhető el, amely szerint a cikket véletlenül publikálták.
Ez azonban még nem magyarázza, hogy miért kerülhetett egyáltalán be egy hasonló tartalmú írás a világ egyik legismertebb újságjának szerkesztőségébe. A BoingBoing azt gyanítja, hogy a Times tartalomkezelő rendszerének tesztje során publikálhatták véletlenül a cikket, amit soha nem szántak megjelenésre. A cikkel bizonyára a rendszer funkcióit próbálgatták, amikor valaki véletlenül élesíthette az írást.
A marsi dinnyékre pedig az lehet a magyarázat, hogy az újság szerkesztősége direkt egy teljesen hihetetlen sztorival tesztelte a cikket, hogy ha esetleg kikerülne a nyilvánosság elé, akkor is egyértelmű legyen, hogy csupán üzemzavarról van szó.
Megígérjük, hogy ha kiderülne, hogy mégis igazat írt a Times, elsőként számolunk be a Marson talált gyümölcsökről.
További friss híreink:
- Több ezer eurós büntetést kaptak a strandról homokot lopó turisták
- Szavaztak az uniós igazolványról, a keleti vakcinákkal körülményes lehet utazni
- Érthetetlenül kevesen laknának a fejvadászok fővárosában