nlc.hu
Trend
Csődbe ment az egyik leghíresebb fast fashion márka

Csődöt jelentett a híres fast fashion divatmárka

Hat évvel ezelőtt már közel álltak hozzá, most pedig talán végleg csődbe mehet a fast fashion ipar egyik úttörője, a Forever 21.

A Forever 21, amely egykor a világ egyik vezető fast fashion márkája volt, 2019 után immár másodszor kért csődvédelmet.

A márka tengerentúli üzemeltetője, a Sparc Group közölte, hogy helyzetükért a riválisaik által támasztott verseny, az olyan e-kereskedelmi vállalatok mint a Temu vagy a Shein térnyerése, a növekvő költségek, a gazdasági kihívások és a változó fogyasztói trendek okolhatók.   

A Sparc Group várhatóan minden tevékenységét beszünteti az Egyesült Államokban és már megkezdte a felszámolási értékesítést több mint 350 telephelyén, ám még mindig nyitva áll az ajánlattétel, ha egy vevő hajlandó átvenni a készletét és folytatni az üzletek üzemeltetését. 

A Forever 21 egyik kaliforniai üzletének kirakata (Fotó: Justin Sullivan/Getty Images)

A Forever 21 már hónapok óta keres vevőt, és több mint 200 potenciális ajánlattevővel lépett kapcsolatba, közülük 30 titoktartási megállapodást írt alá, de életképes ügylet egyelőre nem született – derül ki a bírósági papírokból. Az üzemeltető cég már felszámolókkal is tárgyal, ha nem találnának vevőt a vállalkozásra. 

Egy bírósági beadványban Stephen Coulombe, az üzemeltető társaság szerkezetátalakítási vezérigazgató-helyettese úgy fogalmaz, hogy a Forever 21-et  lényegesen és negatívan érintette az, hogy a Shein és a Temu alkalmazta a minimis mentességet, vagyis azt a kereskedelmi jogi kiskaput, amely lehetővé tette a 800 dolláros érték alatti áruk Egyesült Államokba vámok nélkül történő szállítását.

„Annak ellenére, hogy az amerikai vállalatok és iparági csoportok széles körben felszólították az Egyesült Államok kormányát, hogy a mentesség megszüntetésével egyenlő versenyfeltételeket teremtsen az amerikai kiskereskedők számára, az Egyesült Államok törvényei és politikái nem oldották meg a problémát” – írta Coulombe.

Az üzemeltető cégnek jelenleg 1,58 milliárd dolláros hiteltartozásai vannak, és több mint 100 millió dollárral tartoznak több tucat, elsősorban Kínában és Koreában működő ruhagyártónak.

Mindent kiárusítanak (Fotó: Justin Sullivan/Getty Images)

Míg a Forever 21 üzemeltető cége az Egyesült Államokban a teljes felszámolás felé tart, ez nem jelenti azt, hogy a márka megszűnik létezni. Nemzetközi üzletei és weboldala várhatóan továbbra is működni fognak, a márkaneve és az Authentic Brands Group márkakezelő cég tulajdonában lévő egyéb szellemi termékek pedig nem kerülnek eladásra.

A Forever 21 a magyarországi piacon sosem volt jelen, hozzánk legközelebb Bécsben volt üzletük, mely azonban már évekkel ezelőtt bezárt.  

via

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top