1. Az amerikai kontinens földrajzilag lenyűgözően változatos képet mutat: hatalmas hegyláncok, hófödte csúcsok, sűrű erdőségek, kristálytiszta tavak, kietlen prérik és gyönyörű tengerpartok váltják egymást.
2. Az Arizona államban található Grand Canyont a Colorado folyó egyes becslések szerint 17 millió év alatt hozta létre. A canyon nemzeti parkon belül fekvő része turisták által is megközelíthető.
3. A Mississippi az USA leghosszabb folyója, nyolc állam területét érinti. Vízgyűjtő területe a negyedik legnagyobb a világon. A képen a Minnesota állambeli Little Falls területe látszik, melyet átszel a hatalmas folyó.
4. Az Egyesült Államok területén, a Sziklás-hegységben található Yellowstone, a világ legrégebbi nemzeti parkja. Nemcsak gejzírjeiről és hőforrásairól, hanem az itt élő grizzly medvékről is híres.
5. Hawaii az USA 50. tagállama, földrajzilag elkülönül az amerikai kontinenstől. A csendes-óceáni szigetcsoport legnagyobb szigete a vulkanikus eredetű Hawaii-sziget, azaz a “Nagy Sziget”. Itt található a képen is látható fekete homokos tengerpart, ahol a közönséges cserepes teknősök is élnek.
6. Hawaiinak nemcsak a partszakaszai különlegesek: ökológusok becslése szerint a szigeteken fellelhető növények 89%-a és a szárazföldi állatok 97%-a sehol máshol nem található meg a Földön.
7. Grizzly medve az alaszkai Katmai Nemzeti Parkban. Bár Alaszka (területileg) az Egyesült Államok legnagyobb tagállama, lakosainak száma szerint viszont a harmadik legkisebb.
8. Vadlovak Utah államban. Az állam hatalmas területe ember által jórészt lakatlan.
9. Aligátorok 150 millió éve élnek a Földön, és Floridában több mint 1 millió példány található belőlük.
10. Amerika legérintetlenebb tájait megismerheted a Vad Amerika című sorozatból a NatGeo Wild műsorán.