Lenyűgöző felvételek járták be az internetet a Skót-felföld egyik folyóját borító jégpalacsintákról. A látványos képeket Daniel Norrie fényképész készítette, aki rendszeresen örökít meg a téli napfelkeltéket. A fényképész épp úton volt egy helyszínről hazafelé, amikor a kocsi ablakából észrevette a különös képződményeket a Helmsdale folyó felszínén.
Megkérte kollégáját, hogy húzódjanak félre egy kicsit, mert ő még sosem látott ehhez hasonlót. A vízen változatos méretben ringatóztak a palacsintára emlékeztető jégfoltok, méretük egy CD-étől a bakelitlemezek nagyságáig terjedt.
A Daily Mailnek a meteorológusok elmondták, hogy ezek a jégpalacsinták igen ritkán jelennek meg, főként a Balti-tenger és az Antarktisz vizein találkozni velük, de Észak-Amerikában és Kanadában is előfordul a jelenség.
A jégpalacsinták bár szilárdnak tűnnek, puhák, és könnyen szétbomlanak. Ennek oka a keletkezésükben keresendő, ugyanis a jégpalacsinták fagyott habból állnak, és akkor keletkeznek, amikor a fagypont alatti hőmérsékleten fagyásnak indul a víz felszínén lebegő hab, formáját pedig az adja, hogy az áramlástól fagyás közben örvénylő mozgásba kezdenek.