A pilóta őrizetbe vételével végződő incidens szombaton, a Delta Airlines Minneapolis-San Francisco járatán történt. Az utasokat sokkolta, hogy szövetségi ügynökök pillanatokkal a repülőgép San Franciscó-i leszállása után megrohamozták a repülőgép pilótafülkéjét. A leszállást ráadásul sűrű köd késleltette. A Delta légitársaság pilótáját a Belbiztonsági Minisztérium mellett egy seriffhivatal is kereste, gyermekpornográfia miatt – írja az Independent.
A pilótát gyermekek szexuális zaklatásával kapcsolatos vádak
miatt vették őrizetbe.
„Egy csoport jelvényekkel, fegyverekkel és különböző ügynökségi mellényekkel/jelzésekkel rendelkező ember nyomakodott fel a folyosón keresztül a pilótafülke felé” – mondta el egy utas a The San Francisco Chronicle-nak. A tisztek „megrohanták a pilótafülkét, megbilincselték a másodpilótát, letartóztatták, végigkísérték a folyosón, majd leszállították a gépről”.
Az utas szerint körülbelül tíz rendőrtiszt
vett részt az akcióban. A pilóta nevét nem hozták nyilvánosságra. Múlt héten egy másik Delta-pilótát tartóztattak le Svédországban, miután állítólag megbukott egy alkoholszonda-teszten. Ezt azonban a pilóta és a légitársaság tagadta.
Kép: Pixabay
