Bécs, Ausztria
Kezdjük a sort a szomszédos Ausztria fővárosával, mert nem csak közelsége miatt érdemel kiemelt helyet a listán. Kávékultúrájára sok nagyváros büszke, de csupán Bécs büszkélkedhet azzal, hogy az UNESCO a világörökség részévé avatta a kávéházait. A 17. század óta remek kávék hosszú sorát kínáló városban ma is élmény a kávézás. A hangulatos kávézókban tonettszékek, kis márványlapos asztalok és gyakran húszféle kávéra rúgó kínálat várja az utazókat.
Oslo, Norvégia
A gasztrokultúra fejlődése a skandináv országokban az elmúlt évtizedben óriási fejlődésnek indult, s ez alól szerencsére a kávézás sem maradt ki. Az Oslóban elterjedt enyhe pörkölésű kávé talán kissé szokatlan, de állítólag nagyon természetes ízt eredményez, amihez néha egy kis idő kell hozzászokni. Egy próbát és egy északi utazást mindenesetre az újdonságokra fogékony kávéimádóknak valószínűleg megér!
Lisszabon, Portugália
A jó kávék és a pezsgő kulturális élet ellenállhatatlan kombinációját ígéri a portugál város, ahol lejárhatjátok a lábatokat történelmi nevezetességeket csodálva, térképpel a hónotok alatt, majd beülhettek megkóstolni a helyi specialitások valamelyikét (például a bicát, ami kicsi, fekete és erős) az intenzíven társalgó helyiekkel teli hangulatos kávézóba.
Havanna, Kuba
Repüljünk egy kicsit messzebb! Kubában komoly hagyományai vannak a kávézásnak, a kubai kávé és a gőzölt tejes coradito nemcsak a reggelt tehetik szebbé, hanem az étkezések végét is megpecsételhetik, de egy kellemes baráti csevej kísérői is lehetnek. Vegyüljünk el a város látnivalóiban és élvezzük a nyaralást, na és persze a kávét!
Sao Paulo, Brazília
Brazíliának nem kevesebbet köszönhetünk, mint a világszerte előállított kávémennyiség közel 40 százalékát. A dél-amerikai országban nemcsak termelik a kávét, hanem az erős portugál és olasz (kávé)kulturális behatásnak köszönhetően fogyasztják is nagy szeretettel és lelkesedéssel, naponta többször is.
Melbourne, Ausztrália
Valódi kávéfanatikusnak kell lennünk, ha kedvenc italunk miatt egészen Ausztráliáig repülünk, pontosabban annak „kávéfővárosáig”, Melbourne-ig. Egyes, kissé elfogult helyiek szerint itt szolgálják fel a világ legfinomabb kávéit, az mindenesetre biztos, hogy az ausztrál város történelme számos kávézóval és több technológiai újítással is büszkélkedhet a kávéfőzés terén.
Seattle, Amerikai Egyesült Államok
Az amerikai várost nem véletlenül emlegetik a kávézó-nagyhatalmak között. A legjobb turisztikai úti célokat rangsoroló Travel + Leisure magazin is a legfontosabbak közt jegyzi a napsütéses, hatalmas kávézó- és pörkölőműhely-kínálattal bíró Seattle-t, ahol a világ egyik legnagyobb nemzetközi kávéházláncát is alapították. És persze az is ígéretesen hangzik, hogy itt a legmagasabb az egy főre jutó koffein mennyisége Államok-szerte!
Portland, Amerikai Egyesült Államok
Az Oregon állambeli város szintén amerikai és szintén erős a kávékultúrát tekintve. A New York Times egyik cikkírója szerint a város „kávézási szempontból az Egyesült Államok legmeghittebb helyszíne”. Apró kávézók tömkelege, elszánt kávéimádó törzs- és utazóközönség jellemzi, akik közül sokan mély beszélgetésekbe bonyolódnak, vagy éppen íz-, aroma- és karakterjegyeket jegyzetelnek füzeteikbe finom feketéket kortyolgatva.
Vancouver, Kanada
Kanadába azoknak érdemes utazniuk, akik nemcsak lenyűgöző természeti szépségre vágynak, hanem az utazás során egy abszolút kávécentrikus megállóra is. Vancouverben kávészakértők, mini pörkölőüzemek, baristabajnokok és számtalan kávézó várják a feketéért rajongókat.
Tajpej, Tajvan
Tajpej nem az egyetlen kávéközpont Ázsiában, de mindenképp az egyik leginkább figyelemreméltó. A kávékultúra itt igen fejlett, része a tajvani nemzeti örökségnek. A helyiek szinte a második otthonukként tekintenek a kávézókra, de technikailag is nagyon fejlettek ezen a téren. Aki ide utazik sok csésze kávéért, jól teszi. A tajpeji kávézók frissen pörkölnek, kiváló alapanyagból dolgoznak és lassú, munkaigényes főzési módszerek segítségével készítik a valóban jó kávét.