Az idei, 181 napból álló tanév hivatalosan június 15. hétfőig tart, de több iskolában ezen napon már csak sportprogramokat és egyéb foglalkozásokat tartanak. Az általános iskolákban 760 ezer, a szakiskolákban 106 ezer, a speciális szakiskolában 8200, a gimnáziumokban 188 ezer, a szakközépiskolákban 205 ezer tanuló számára szólal meg utoljára a csengő jövő héten hétfőn, és megkezdődik nyári szünet.
Táborozási lehetőségek a nyári szünetben
Számos táborozási lehetőséggel várják a diákokat a vakáció két és fél hónapja alatt az ország egész területén. A hétfőtől péntekig tartó napközis táborok ára átlagosan 18-20 ezer forint között mozog, míg az egyhetes, bentlakásos táborokért átlagosan 30-35 ezer forintot kérnek. Ugyanakkor óriási eltérés lehet a különböző táborozási lehetőségek között, hiszen akadnak napközis táborok, amelyekért mindössze 8 ezer forintot kérnek, de olyan lehetőség is található, ahol ennek az árnak a tízszeresét kérik el öt napra. Bentlakásos tábort már 12 ezer forintért is találhatnak a szülők, de a felső határ a 180 ezer forintot is elérheti.
Népszerű diákmunkák a nyári vakáció alatt
A nagyobb diákok szívesen vállalnak munkát a szünidő alatt. Az egyszerűbb irodai feladatok mellett a nyári fesztiválokon, strandokon is szívesen dolgoznak a vakáció idején a fiatalok, akiknek a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉsz) szakemberei azt tanácsolják, lehetőség szerint iskolaszövetkezeten keresztül vállaljanak munkát. A nyelvismerettel és némi szakmai tudással rendelkező diákok tudnak a legkönnyebben elhelyezkedni, és többnyire ezekért a munkakörökért kínálják a legmagasabb fizetéseket is.
Az új tanév szeptember 1-jén kezdődik.
További cikkek nyári szünet témában az NLCafén:
- 141 ezer gyerek ehet ingyen a nyári szünetben
- Kell a gyerekeknek a nyári szünetben tanulni?
- Nő a gyerekek veszélyeztetettsége a nyári szünetben
- 10 hely ahová érdemes elutazni a nyári szünetben