Három típusa van
A narancsbőrnek nem egy, hanem három típusa van. A zsíros cellulit esetében a bőr tömör, valóban narancsra hasonlít és nem sokat mozgás közben. Ez a típus leginkább a csípő és a comb felső részén alakul ki, elsősorban fiatalann nőknél. A második típus az ödémás cellulit, ezt a folyadék-visszatartás és túlsúly okozza. A bőrnek hullámos megjelenése van, és általában olyan területeken fordul elő, ahol zsírfelhalmozódás van, például a combon, a fenéken és a felkaron. A harmadik típus a fibrotikus cellulit, mely kemény, kompakt és elsősorban az alsó lábaszárakon jelentkezik, a rossz keringés és a folyadék-visszatartás eredménye.
A vékony embereknek is lehet
Bár a túlsúlyos emberek testén gyakrabban alakul ki narancsbőr, azonban nem vagy bebiztosítva ellene akkor sem, ha kifejezetten vékony vagy. A nem megfelelő étrend és életmód ugyanis szintén okozhatja.
Négy fokozata van
A narancsbőr négy fokozata a következő:
- fokozat: a narancsbőrnek nincs látható jele sem állva, sem ülve, sem pedig a bőrt összecsípve
- fokozat: állva vagy ülve nem látszik, de a bőrt összecsípve már látszik
- fokozat: állva nem látszik, de ha leülsz, láthatóvá válik
- fokozat: állva és ülve egyaránt látszik
90 százalék
A narancsbőr a nők 90 százalékát érinti valamikor az élete folyamán. Leggyakoribb okozói a rossz táplálkozás, a jojódiéta, a lassú anyagcsere, a nem elegendő fizikai aktivitás, valamint a hormonális egyensúly hiánya.
Genetika
Genetikailag is hajlamos lehetsz a narancsbőrre, ilyen esetben pedig rendszeres testmozás és megfelelő értend mellett is nehéz vagy esetenként lehetetlen megszabadulni tőle.