Mindegy, hogy jártasak vagyunk-e a spiritualitásban, vagy annak milyen területeit ismerjük, ettől függetlenül testünk energiaközpontjaival dolgozva egyensúly hozható testi, lelki és mentális állapotunkba.
Ha egy adott csakra nem működik eléggé, vagy éppenséggel túlműködésben van, annak hatása van fizikai és mentális állapotunkra!
Mik ennek a jelei? Hogyan jelez a testünk, ha ezek az energiaközpontok nem működnek megfelelően?
Gyökércsakra
Szanszkrit nevén Muladhara csakra. A gerincoszlop alsó végén helyezkedik el. Ha itt egyensúlyzavar van, annak hatása a lábakon és lábfejeken érzékelhető. Észrevehető étkezési zavar, gyomorideg, az immunrendszer gyengülése. Mentálisan céltalanságot vagy bizonytalanságot okoz, néhány esetben elveszíthetjük a kapcsolatteremtés képességét.
Szakrális csakra
Avagy Svadisthana csakra. Az alhasban, a nemi szervek körül helyezkedik el. Zavara veseproblémákat, derék-, csípő-, medencetáji fájdalmakat, vizelési zavarokat okoz. Negatív hatása lehet a szaporítószervekre, szexuális problémákat okozhat. Érzelmi hatása leginkább abban mutatkozik meg, hogy szenvedője képtelen érzelmek kifejezésére.
Köldökcsakra
Manipura csakra. Gyomortájékon, a köldöknél található. Elégtelen működése máj- és epehólyag-problémát okoz, szerepe van a cukorbetegségben, magas vérnyomás kialakulásában. Állandó fáradtság is jelezheti. Mentálisan elutasítástól való félelem, alacsony önértékelés jelzi a köldökcsakra elégtelenségét.
Szívcsakra
Avagy Anahata csakra. A mellkas közepén, a szív tájékán helyezkedik el. Ha a szívcsakra nem működik egyensúlyban, akkor szívproblémák, krónikus hörghurut, mellkasi fájdalom, felső hátfájdalom, asztma jelentkezhet. Mentálisan depressziót okozhat, érzelmileg kapcsolati problémákat.
Torokcsakra
Visuddha csakra. A csakra egyensúlytalansága fogproblémákat, krónikus torok- és mandulagyulladást, tályogot, pajzsmirigy elégtelenséget eredményez. Ezzel egyidejűleg kommunikációs zavarok adódhatnak az életben – nem vagyunk képesek kimondani dolgokat, vagy megbeszélni másokkal. Ugyanakkor mentálisan életerő hiányát, vagy ettől való félelmet is okoz.
Homlokcsakra
Más néven „harmadik szem” vagy Ajna csakra. A két szem között helyezkedik el. Zavara esetén a fejfájás különböző típusai jöhetnek elő, ahogy fejgörcs, hallásvesztés, látási zavarok is. Felborult hormonális egyensúly is mutathatja. Mentálisan a koncentrációra való képtelenség valamint az intuíciók, belső megérzések elvesztése lehet a tünete.
Koronacsakra
Sahasrara csakra. Fejtetőn, a kutacsoknál található. A korona egyensúlyzavara gátolja a mentális stabilitást, zavarhatja az érzékszerveket, és tanulási problémákhoz vezethet. Érzelmileg zavarodottságot és az egyedülléttől való félelmet okoz, megingatja ez ember hitrendszerét.
(via gostica)