Tudjuk jól, hogy a megfelelő alvás nagyon sokat számít, és érezzük is magunkon, ha kialvatlanak vagyunk. Ez a kísérlet azonban rávilágít, mennyire drasztikus következményei lehetnek akár két óra alvásmegvonásnak is. A 46 éves brit asszony, Sarah Chalmers vállalkozott rá, hogy részt vesz a kísérletben: először mindössze négy órát alhatott (hajnali 2-től reggel 6-ig), a következő héten hatot, végül pedig visszatérhetett a normális, 8 órás alvásidőhöz.
Érdekes módon az első hetet még egészen jól bírta, bár délutánonként “furcsa, másnapossághoz hasonló” érzésről számolt be. A második hétre jelentkeztek igazán a problémák: Sarah rémesen fáradtnak érezte magát, ingerlékeny volt, és gyakran vágyott édességre, hogy nassolással szerezze vissza a hiányzó energiát.
Ráadásul az asszony külsején is észrevehetőek voltak a változások: arca öregebbnek tűnt, a pórusai kitágultak, arcbőre szürkébbnek, megereszkedettebbnek tűnt.
A rendes alvási idő visszaállításával természetesen a problémák is megszűntek – Sarah arcbőre rendbe jött, kedélyállapota javult. A kutatók szerint ennyire sokat számíthat ez a mindössze kétórás különbség is.