Vasárnap este 66. alkalommal adják át a zenei világ legjelentősebb elismerését, a Grammy-díjakat, ahol az előző év – egészen pontosan ezúttal a 2022. október 1-től 2023. szeptember 15-ig tartó időszak – legjobb felvételeit, kompozícióit és előadóit jutalmazzák. A díjat a múltban azonban számos olyan híres ember is megkapta, akiket elsősorban nem a zeneiparban végzett tevékenységük miatt ismer a világ.
Barack Obama
Barack Obama volt amerikai elnök a Dreams From My Father és a The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream című könyveinek hangoskönyv változataiért is elnyerte a díjat a Legjobb hangoskönyv, narráció vagy történetmesélő felvétel kategóriában. 2022-ben az Egy ígéret földje (A Promised Land) című memoárjának hangoskönyve is jelölt volt, ám akkor nem nyert.
Michelle Obama
Az egykori first ladynek, Michelle Obamának szintén van Grammy-díja. Ő ugyanabban a kategóriában nyert, mint a férje, 2020-as Így lettem című könyvének hangoskönyv verziójával.
Hillary Clinton
Egy másik volt first lady, Hillary Clinton is ott van a Grammy díjazottjai között. Ő 1997-ben nyerte el az elismerést, It Takes a Village című, az amerikai gyerekek jövőjéről szóló könyvének hangfelvételéért.
Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix 2005-ben A nyughatatlan című életrajzi filmben alakította a főszereplő Johnny Cash-t. A produkció filmzenéjét Legjobb válogatásalbum vizuális médiához kategóriában ismerték el Grammy-díjjal.
Tia Carrere
A szintén elsősorban színésznőként ismert Tia Carrere két alkalommal, 2007-ben és 2008-ban is elnyerte a Grammy-díjat, mégpedig a Legjobb hawaii zenei album kategóriában, Hawaiiana, valamint ‘Ikena című lemezeivel, melyeken hawaii nyelven énekel.
Whoopi Goldberg
Whoopi Goldberg még 1985-ben kapta meg a Grammy-díjat, mégpedig a Legjobb komédiai felvétel kategóriában, Whoopi Goldberg—Original Broadway Show Recording című lemezéért. A sztár azon kiemelkedő művészek egyike, akik elérték az EGOT-státuszt, vagyis a szórakoztatóipar mind négy legnagyobb presztízsű elismerését, így az Oscar-díjat, az Emmy-díjat, a Grammy-díjat, valamint a színházi világ Oscarját, a Tony-díjat is megkapták.
Kate Winslet
Kate Winslet már „csak” egy Tony-díjra van az EGOT-státusztól, hiszen Oscar- és Emmy-díja – valamint három BAFTA és öt Golden Globe-díja – mellett Grammy-díjjal is büszkélkedhet. Ez utóbbit 2000-ben a Listen to the Storyteller című hangoskönyvért kapta, a Legjobb prózai album gyerekeknek kategóriában.
Bill Clinton, Sophia Loren és Mihail Gorbacsov
Bill Clinton, Sophia Loren és Mihail Gorbacsov közösen kaptak Grammy-díjat 2004-ben, a Legjobb prózai album gyerekeknek kategóriában a Wolf Tracks és a Peter and the Wolf című albumokért. A produkció Szergej Prokofjev Péter és a farkas című zenekari kompozícióját ötvözte Jean-Pascal Beintus francia zeneszerző Wolf Tracks című szerzeményével. Az angol nyelvű Péter és a farkas narrátora Sophia Loren, a Wolf Tracks-é pedig Bill Clinton, míg az Epilógust Mihail Gorbacsovval rögzítették, aki oroszul beszélt.
Steve Jobs
Steve Jobsot 2011-ben bekövetkezett halála után, posztumusz tiszteletbeli Grammy-díjjal ismerték el. A díjat azért kapta, mert az olyan termékekkel, mint az iPodok vagy az iTunes alapjaiban változtatta meg mindannyiunk zenefogyasztási és -hallgatási szokásait.
Carrie Fisher
A 2016-ban elhunyt Carrie Fishert szintén posztumusz tüntették ki a díjjal, mégpedig a A hercegnő naplója című emlékiratának hangoskönyv változatáért, a Legjobb hangoskönyv, narráció vagy történetmesélő felvétel kategóriában.