Petcast. Az állati podcast: Divat lett egzotikus állatot tartani

A házi kedvencek helyes tartása odafigyelést és sok esetben tanulást igényel, és ez különösen igaz az egzotikus állatokra, hiszen nem élnek olyan régen az ember mellett, mint a kutya vagy a macska. Mégis, egyre többen vásárolnak például gekkót, degut, kakadut, rókát vagy akár kengurut anélkül, hogy tisztában lennének azzal, milyen módon kell őket tartani, mivel és hányszor kell etetni stb. Sajnos, emiatt nagyon sok rágcsáló, hüllő vagy madár él rossz körülmények között akár úgy is, hogy ennek a saját gazdái sincsenek tudatában. Az ilyen, négy fal közötti állatkínzás egyáltalán nem ritka, ezek az állatok fogyóeszközök a meggondolatlan állattartóknál.

Az adás vendégeivel, Kajó Cecília jogásszal, a Bojtár Telefonos Jogsegélyszolgálat titkárával, és Némedi Edinával, az Állatmentő Szolgálat munkatársával most a tudatosság fontosságáról és az impulzusvásárlás következményeiről beszélgetünk, arról, hogy

  • nem lehet bármilyen egzotikus állatot otthon tartani, ezt nemzetközi egyezmény (CITES) szabályozza,
  • az egzotikus állatok tartása, állatorvosi kezelése drága,
  • lehet, hogy már eleve betegen vásároljuk meg az állatot a kereskedőtől, szaporítótól, de erről sejtésünk sincs,
  • az egzotikus állatok többsége tünetrejtő, mert préda, ezért mire a rossz tartás miatti betegség jeleit mutatja, sokszor már menthetetlen,
  • rengetegen akarnak megszabadulni az átgondolatlanul vásárolt egzotikus állatoktól, ami már a mentésükkel foglalkozó szervezetek számára is kihívást jelent.
  • Az egzotikus állatok tartása kiemelt felelősség, ezért, ha nem értünk hozzá, vagy nem szeretnénk sok energiát a megtanulásába fektetni, akkor inkább ne tartsunk ilyet!

Hallgasd meg a Petcast korábbi adásait is!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top